فرم دهی و زیبایی چانه (فیلر چانه) بدون عمل جراحی، درد و دوره نقاهت

فرم دهی چانه و تزریق ژل چانه

چانه یکی از بخش‌های مهم و تعیین‌کننده در زیبایی چهره افراد به حساب می‌آید و با وجود این که در قسمت پایین صورت قرار گرفته است، تاثیر زیادی روی زیبایی دارد. در بعضی مواقع چانه با سایر اجزای صورت متناسب نبوده و نسبت به حالت و موقعیت طبیعی عقب‌تر قرار می‌گیرد، به همین دلیل افراد به فکر فرم دهی چانه خود می‌افتند.
فرم دهی چانه در واقع روشی می‌باشد تا با استفاده از آن، چانه را در حالت و موقعیت مناسبی قرار داد که راه حل‌های گوناگونی برای این کار وجود دارد.

فرم دهی چانه

فرم دهی چانه مناسب چه کسانی می‌باشد؟

هر فردی که به بهبود شکل و چانه خود تمایل داشته باشد می‌تواند با استفاده از این روش‌های غیر جراحی به هدف و فرم چانه مورد نظر خود دست یابند. افرادی که چانه ضعیف و کوچکی دارند جهت تعادل صورت می‌توانند چانه خود را با انجام فرایند‌های برجسته‌سازی افزایش داده و بزرگ‌تر یا کشیده‌تر کنند.
از طرفی فرم دهی چانه می‌تواند مناسب افرادی باشد که در چانه خود بدشکلی‌های ناشی از آسیب دیدگی یا مادرزادی دارند، تا بدون جراحی این آسیب یا بد فرمی را از بین ببرند. همچنین این فرایند می‌تواند مناسب افرادی باشد که دارای چانه تخت و کوتاه می‌باشند، شلی و افتادگی پوست چانه دارند و یا چانه آن‌ها پهن است.

نمونه فرم دهی چانه برای مشتریان عزیز کلینیک

فرم دهی چانه
فیلر چانه

اگر شما هم به این خدمات نیاز دارید، کلینیک زیبایی نشاط آورنازنین آماده یاری شما عزیزان در این زمینه است.کافیست با این شماره تماس بگیرید. (با کلیک یا لمس روی دکمه، تماس خودکار برقرار خواهد شد)

همچنین اگر به فکر یادگیری خدمات زیبایی هستید نیز می‌توانید درباره کلاس‌های زیبایی جویی نیز با ما تماس بگیرید.

چرا چانه برخی از افراد پهن می‌باشد؟

دلایل زیادی وجود دارد که سبب پهن بودن چانه می‌شود که از معمول‌ترین این دلایل می‌توان به ضخامت عضله‌های فک به نام ماستر اشاره کرد.
این عضله در واقع پشت فک قرار گرفته است، یعنی جایی که پهن‌تر می‌باشد، به همین دلیل باید حجم و اندازه این ماهیچه را برای دستیابی به یک خط فک باریک‌تر کاهش داد.

مزایای فرم دهی چانه

فرم دهی چانه به صورت غیر جراحی مزایای بسیار زیاد و متعددی دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مزیت این روش، عدم نیاز به جراحی است که در نتیجه آن خطرات احتمالی و دوران نقاهت و استراحت پس از انجام آن نیز بسیار کوتاه می‌شود.
برجسته‌سازی چانه و مشخص‌سازی آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن و نتیجه فوری آن یکی دیگر از مزایای این روش می‌باشد که شما می‌توانید به واسطه آن شکل و فرم صورت خود را بهبود ببخشید.
از دیگر مزایای فرم دهی صورت می‌توان به ایجاد یک مثلث جذاب با زاویه تیزتر و ایجاد تعادل بین بینی و چانه اشاره کرد. با استفاده از این روش می‌توان ارتفاع یا عرض چانه را افزایش داد، فرو رفتگی‌های چانه را تغییر ظاهر داد و در نهایت غبغب را کاهش داد یا به صورت کلی رفع کرد.

فرم دهی چانه

معایب و خطرات احتمالی فرم دهی چانه

فرایند‌های برجسته‌سازی چانه که به روش‌های غیر جراحی صورت می‌گیرد معایب و یا عوارض جانبی جدی و خطرناکی را به همراه ندارند، خصوصا اگر به واسطه یک پزشک مجرب صورت بگیرد.
از معایب این روش که زیاد به چشم نمی‌آید می‌توان به بروز تورم، قرمزی و حساسیت به لمس پس از تزریق اشاره کرد که ممکن است چند روز طول کشیده و پس از آن از بین می‌رود.
این تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان به وجود می‌آید، در کمتر از ۲ روز بهبود می‌یابد و البته می‌توان آن را به کمک آرایش استتار کرد.
یکی دیگر از اثرات جانبی ناخواسته که ممکن است در صورت تزریق بیش از حد بالا و یا بیش از حد در جلوی فک به وجود بیاید، تغییر لبخند است.

فیلر‌های تزریقی برای فرم دهی و زیبایی چانه در کلینیک زیبایی نشاط آور نازنین

انواع فیلر‌های پوستی را جهت فرم دهی و زیبایی چانه می‌توان مورد استفاده قرار داد تا نمای کلی چهره را متعادل کرده و هر گونه آسیب دیدگی یا بدشکلی را از بین برد.
انواع این فیلر‌ها را می‌توان به چانه تزریق کرد تا چانه بلند‌تر یا تیزتر شود، چرا که برخی از افراد حس می‌کنند که نسبت به بقیه اعضای صورت خود چانه نامناسبی دارند.
این روش نیز راه حل مناسبی برای حرکت دادن چانه به جلو یا پایین جهت بهبود اندازه و برجستگی چانه و همینطور درمان مناسبی برای افرادی است که خط فک ضعیف یا نامتقارن دارند.

تزریق ژل چانه جهت فرم دهی

تزریق ژل یکی از روش‌هایی است که برای شکل دهی به چانه و رفع چین و چروک‌های این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بتوان چانه را برجسته‌تر و خوش فرم‌تر کرد.

این فرایند برجسته‌سازی تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود، البته لازم به ذکر است که برخی از محلول‌های تزریق حاوی لیدوکائین بوده که سبب بی‌نیازی به کرم‌های بی‌حس‌کننده می‌شوند.

محلول‌هایی که برای فرم دهی و برجسته‌سازی چانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل هیدروکسی آپاتیت یا ژل‌های اسید هیالورونیک هستند.

ژل‌هایی که با اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند بیشتر حالت مایع دارند و نرم‌تر هستند در عوض ژل‌های دیگر سخت‌تر و پرمایه‌تر بوده ولی نتایج ماندگارتری را به همراه دارند.

کل فرایند مورد نظر معمولا بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه انجام می‌شود، در این بازه پزشک محل تزریق را علامت‌گذاری و در عمق بافت پوست ژل را تزریق می‌کند تا برجستگی شکل بگیرد.

همچنین در این بازه زمانی و در طی فرایند ممکن است که از مقادیر کم‌تر یا بیشتری ژل استفاده شود و بیمار می‌تواند بر روند پیشرفت با استفاده از یک آینه دستی نظارت داشته باشد.

لازم به ذکر است که تعداد تزریق‌ها در هر بیمار متفاوت بوده، اما به صورت معمول بیشتر افراد به تعداد ۳ تا ۶ تزریق احتیاج دارند.

تزریق چربی چانه جهت فرم دهی

تزریق چربی را می‌توان گفت طبیعی‌ترین، مطمئن‌ترین و سالم‌ترین روش برجسته‌سازی و فرم دهی چانه می‌باشد که به نسبت سایر روش‌ها نتایج حاصل از آن دارای دوام بیشتری است.

چربی‌ها از برخی قسمت‌های بدن با استفاده از یک سری تجهیزات مخصوص برداشته شده و بدون به جای گذاشتن اسکاری در محل‌های مورد نظر تزریق می‌شوند.

این فرایند بدون نیاز به بستری شدن تحت بیهوشی موضعی انجام شده و نتیجه کاملا طبیعی به بار می‌آورد، چرا که چربی برداشته شده ویژگی‌ها و مشخصاتی شبیه به بافت‌های اطراف چانه دارد.

موفقیت و ماندگاری تزریق چربی بستگی به بقای سلول‌های تزریق شده دارد، در صورتی که سلول‌های تزریق شده از بین بروند، پس از گذشت چند هفته تمامی اثرات پرکننده از بین ‌می‌روند.