پوست و زیبایی

آیا نوشیدن آب می تواند خشکی پوست را درمان کند؟

درمان خشکی پوست با نوشیدن آب

بدن در هنگام تشنگی به آب نیاز دارد. با این حال، این نظریه در مورد پوست خشک و تشنه صدق نمی کند. ما اغلب معتقدیم که نوشیدن آب کافی می تواند پوست خشک را درمان کند، اما اینطور نیست. البته یکی از راه های درمان پوست خشک، فیشیال پوست است که حتما باید در مراکز معتبر و با دستگاه هیدروفیشیال کلینیکی انجام شود.

فردی که معمولاً هیدراته شده است، به احتمال زیاد بعد از نوشیدن آب بیشتر متوجه تفاوت در پوست خود نمی شود. نوشیدن بیش از حد آب ممکن است باعث نگرانی های مختلف سلامتی شود و برای پوست خشک پیشنهاد نمی شود.

خشکی پوست یک مشکل بیرونی است که باید از بیرون به آن پرداخت. میزان خشکی یا خشکی پوست شما توسط متغیرهای خارجی مانند محصولات شستشو، جو و غدد چربی تعیین می شود.

چه چیزی باعث خشکی پوست می شود؟

به طور کلی، هر چیزی که از دست دادن آب را افزایش دهد و عملکرد مانع لایه بالایی پوست یا لایه شاخی پوست را مختل کند، می تواند باعث خشکی پوست شود. محرک های خارجی مانند مواد شیمیایی، حلال ها، مواد شوینده و آب بیش از حد می توانند باعث خشک شدن پوست شوند.

بعضی عطرها، حمام کردن یا شنا زیاد، و حتی شرایط آب و هوایی خاص ممکن است پوست را خشک کنند.

پوست در اثر رطوبت کم، هوای سرد و بادهای خشک، خشک می شود. ما اغلب در زمستان به دلیل همه این دلایل با خشکی پوست مواجه می شویم. تابستان‌های مرطوب شمال کشور ممکن است برای کسانی که از خشکی پوست رنج می‌برند، راحت باشد.

راه حل هایی برای درمان پوست خشک

بهترین راه برای درمان خشکی پوست استفاده از مرطوب‌کننده‌های بیرونی مانند لوسیون، کرم، پماد یا روغن است که مانعی کارآمد در برابر از دست دادن آب می‌کند. کرم را چند دقیقه بعد از حمام، در حالی که پوست خیس است، بمالید تا مرطوب شود.

صابون های ملایم و بدون عطر یا صابون های جایگزین برای شستن پوست ایده آل هستند. بسیاری از صابون ها چربی یا چربی های پوست را که اجزای ضروری سد محافظ طبیعی پوست هستند، از بین می برند. اقلام خشک‌کننده شامل میله‌های دئودورانت، صابون‌های ضد میکروبی، صابون‌های معطر و محصولات مراقبت از پوست هستند.

روش های دیگر برای درمان یا پیشگیری از خشکی پوست عبارتند از:

  1. حدود 10 دقیقه در روز حمام کنید و به جای آب داغ از آب گرم استفاده کنید که باعث خشکی پوست می شود.
  2. وازلین سفید را می توان یک یا دو بار در روز به عنوان مرطوب کننده بدن استفاده کرد.
  3. قبل از بیرون رفتن در سرما، به پاها و دست های خود مرطوب کننده بزنید و سپس دستکش بزنید.
  4. شب ها روی پاها خشک شده مرطوب کننده بزنید و با جوراب های نخی بخوابید.
  5. از مرطوب کننده های صورت که مخصوص صورت هستند استفاده کنید. مرطوب کننده های بدن بر پایه روغن می توانند باعث آکنه و ضایعات فولیکولیت یا عفونت فولیکول های مو شوند.
  6. تا حد امکان باید از محرک ها اجتناب شود. کسانی که با کالاهای تحریک کننده کار می کنند باید با پوشیدن لباس های محافظ و استفاده از مرطوب کننده از پوست خود محافظت کنند.
  7. پس از شنا، دوش بگیرید تا مواد شیمیایی باقیمانده استخر پاک شود و سپس از مرطوب کننده استفاده کنید.
  8. هنگام شستن ظروف از دستکش استفاده کنید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *