اولتراسوند صورت، از رویا تا واقعیت!

اولتراسوند صورت

اولتراسوند صورت برخلاف انتظار در حال حاضر یک گزینه عالی برای درمان مشکلات پوستی است که با استفاده از دستگاه اولتراسوند انجام می‌شود. شاید تا پیش از این از این روش برای تشخیص بیماری‌ها، آسیب دیدگی‌ها یا مشخص کردن محل اعمال جراحی استفاده می‌شد، اما حالا تکنولوژی آن وارد دنیای پزشکی – زیبایی شده است.

این روش بر پایه دستگاه‌های مشابه تشخیص بیماری (Ultrasonography) انجام می‌شود. البته استفاده از این روش در دنیا، بنا به دلایل دیگر نیز انجام می‌شود. پزشکان دریافته‌اند که اولتراسوند  صورت می‌تواند موجب تولید سلول‌های کلاژن و الاستین شود.

احتمالا به خوبی می‌دانید که این روش علاوه بر صورت، روی بخش‌های دیگر بدن نیز به منظور تشخیص بیماری‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد اما اساسا، اولتراسوند  پوست یک زمینه دیگر به حساب می‌آید که با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه رواج بیشتری در جامعه جهانی پزشکی پیدا کرده است.

اولتراسوند صورت چیست؟

امروزه اولتراسوند پوست صورت، همانند هیدروفیشیال، یک روش عالی برای از بین بردن بافت‌های مرده و اضافه پوست، کنترل کلاژن و همین طور بهبود جریان ساخت الاستین در پوست شما به حساب می‌آید. این روش می‌تواند سبب شود که پوست تقویت و سفت شده و همینطور چروک بیش از حد را نیز از بین ببرد.

اولتراسوند چه کاری بر روی پوست انجام می‌دهد؟

این درمان به صورت یک امواج فراصوت، روی سلول‌های مرده پوست حرکت می‌کند. تحریک این امواج رادیویی سبب می‌شود که سطح بالاتری از کلاژن در پوست ساخته شده و به نوعی جلوی تنبلی پوست نیز به همین منوال گرفته می‌شود. علاوه بر آن، بانک کلاژن پوست فرد تقویت می‌شود. البته که ضروری خواهد بود پس از طی این روند درمانی از راهکارهای مختلف برای آبرسانی پوست، بهبود سطح پوست و… نیز استفاده شود.

اولتراسوند صورت از چه سنی به بعد مناسب است؟

در این مورد پزشکان می‌گویند برای پوست‌هایی که شل شده‌اند، اولتراسوند صورت بهترین گزینه است. در این مورد لازم است که یک پزشک و متخصص پوست معتبر، همه چیز را ارزیابی کند. این روش درمانی بخصوص برای کسانی که در دهه چهارم زندگی خود هستند، انتخابی ثابت و عالی خواهد بود. از همین رو می‌توان گفت ما می‌توانیم جامعه هدف برای این روش زیبایی را پس از 30 سالگی در نظر بگیریم.

آیا اولتراسوند صورت بهتر از بوتاکس و فیلر است؟

دقت کنید که اولتراسوند پوست صورت نسبت به بوتاکس و استفاده از فیلرها یک روش کاملا متفاوت است که در دسته بندی دیگری قرار می‌گیرد؛ اما به طور کلی این روش را می‌توان بهترین انتخاب برای درمان است. فیلرها اغلب در زیر عضله برای بالا بردن بافت‌ها و ایجاد ظاهری برجسته استفاده می‌شوند، به همین دلیل است که گزینه خوبی برای لیفت در صورت‌های لاغر و ظریف به حساب می‌آیند. این روش از بهترین انتخاب‌ها برای لیفت و سفت کردن صورت‌های پر و گرد است؛ به خصوص با توجه به متعادل کردن چربی، پوست را سلامت نگه می‌دارد.

همینطور برای برجسته شدن خط فک و صورت، اولتراسوند انتخابی مناسبی به حساب می‌آید که توسط جراحان زیبایی نیز پیشنهاد می‌شود. 

تفاوت اولتراسوند صورت با بوتاکس و فیلر

تفاوت بین اولتراپی، اولتراسل و هایفوتراپی چیست؟

اولتراتراپی روش درمانی است که توسط یک دستگاه انجام می‌شود. این دستگاه باید حتما مورد تایید سازمان جهانی بهداشت باشد. مهم‌ترین مزیت آن این است که با استفاده از این دستگاه، درمانگر می‌تواند تمام لایه‌های پوست را دیده و با پرتو انرژی، بخش‌های مختلف آن را مورد هدف قرار دهد. در صورتی که نمی خواهید لایه چربی پوست از بین برود، بهترین گزینه است.

مورد دوم یعنی اولتراسل، دارای یک سیستم امواج فرکانسی و هایفو است. انرژی فرکانس رادیویی، پالس‌هایی از گرمای شدید ایجاد می‌کند. می‌توانید آن را برای لایه‌های سطحی پوست، متوسط و همین طور عمیق مورد استفاده قرار داده و از شل شدگی و له شدگی بافت پوست جلوگیری کنید.

آیا اولتراسوند می تواند چربی صورت را آب کند؟

به طور کلی می‌توان گفت که بله، اولتراسوند پوست صورت می‌تواند با خطرات فوق العاده کمتر، نتیجه خوبی را برای کسانی به ارمغان آورد که می‌خواهند چربی‌های اضافه صورت را از بین ببرند. البته این نتیجه به مهارت پزشک متخصص بستگی دارد. 

یک انتخاب دقیق می‌تواند برای شما کم خطرتر باشد. همین طور این دستگاه‌ها به صورت هدفمند برای آب کردن چربی ساخته شده‌اند، اما به طور کلی یک ریسک اساسی برای استفاده از این سیستم در دیگر بخش‌های بدن وجود دارد.

آیا می‌توان این روش را روی سایر قسمت‌های بدن انجام داد؟

بله، دستگاه‌هایی تحت عنوان HIFU وجود دارد که می‌تواند سلول‌های چربی را در شکم، ران‌ها و باسن از بین ببرد. همین طور باز هم این کار باید توسط پزشک و متخصص مجرب انجام گردد. ریسک این روش‌های درمانی در صورتی که به درستی انجام نشوند، بسیار بالا است. همین طور دستگاه‌های هایفو در مکان‌هایی مانند قفسه سینه برای جلوگیری از حرکت کردن پوست و حالت افتادگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آیا می‌توانم در دوران بارداری اولتراسوند صورت انجام دهم؟

درمان‌های مبتنی بر انرژی مانند HIFU، فرکانس رادیویی، سافت ویو و لیزر در دوران بارداری توصیه نمی‌شوند. صرفاً به این دلیل که تاکنون اطلاعات کافی در مورد تأثیر آنها بر روی جنین به دست نیامده است.

آیا اولتراسوند صورت برای پوست‌های رنگی مناسب است؟

این روش با دور زدن لایه بالایی انجام شده و پوست را زخمی نمی‌کند، در نتیجه هیچ مشکلی برای تناژها، رنگ‌های مختلف و طیف‌های متفاوت پوست یا حتی پوست‌های خالکوبی شده ایجاد نمی‌کنند و به طور کلی یک انتخاب منطقی به حساب می‌آیند.

آیا اولتراسوند پوست صورت درد دارد؟

البته که حرکت امواج روی صورت و بخصوص بخش‌های حساس بدن می‌تواند کمی برای فرد دلهره آور باشد؛ اما در مقابل گفته می‌شود که پزشکان از روش‌های خاصی برای کنترل گرما استفاده می‌کنند. در صورت نیاز در نواحی استخوانی و جاهایی مانند ابرو نیز می توان از کرم‌های بی حس کننده استفاده کرد که در نهایت درد آن فوق العاده کم و حتی برای برخی نیز غیرقابل درک خواهد بود.

عوارض اولتراسوند صورت

عوارض اولتراسوند صورت چیست؟

در مورد درمان‌های اولتراسوند  و خطرات و عوارض آنها به طبع سوالات زیادی مطرح می‌شود. این درمان‌های زیبایی اگر به دست پزشک متخصص انجام شود، عوارضی نخواهند داشت. این روش عموما مشکل خاصی روی بافت‌های پوست ایجاد نمی‌کند. هایفو می‌تواند باعث تورم و حساسیت خفیف برای چند روز یا احساس سوزن سوزن شدن و نوعی «درد عضلانی» در فک شود. در موارد نادر، کبودی‌ها، پیچ‌خوردگی‌های بزرگ و آثار خراش مانند رخ می‌دهد. 

این روش چقدر طول می‌کشد؟

هایفو بسته به ناحیه (از ابرو تا تمام صورت و گردن) 30 تا 90 دقیقه طول می‌کشد. در حالی که سافت ویو 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد؛ اما در ابتدا به مدت نیم ساعت صبر کنید تا کرم بی حس کننده وارد بدن شود.

ماندگاری نتیجه اولتراسوند صورت چقدر است؟

نتایج کامل سافت ویوی پوست که در لایه‌های سطحی پوست کلاژن تولید می‌کند، ممکن است پس از 3 ماه دیده شود. البته تا شش ماه نیز باقی می‌ماند و گاهی می ‌تواند تا یک سال دوام داشته باشد.

از آنجایی که حداقل سه ماه طول می‌کشد تا بدن کلاژن جدید بسازد، انتظار تغییر سریع را نداشته باشید. نتایج کامل HIFU در شش ماه(یا حتی نه ماه) مشاهده می‌شود؛ به همین دلیل است که نمی ‌توانید این درمان‌ها را بیشتر از هر شش ماه انجام دهید. نتایج HIFU می‌تواند یک سال تا 18 ماه دوام داشته باشد.

هزینه اولتراسوند صورت

هزینه عمل اولتراسوند صورت چقدر است؟

در مورد قیمت و هزینه اولتراسوند پوست صورت نیز سوالاتی پرسیده می شود که در پاسخ به آن باید گفت که اولتراپی برای صورت و بدن می تواند هزینه نسبتا مناسبی داشته باشد، اما در مقابل اولتراسل اساسا گزینه ای ارزان تر به حساب می آید. در مقایسه با این دو، اولتراسوند  صورت قطعا یک سرمایه گذاری از نظر هزینه است با نتایجی که می تواند در طول زمان ایجاد شود و پوست شما را برای مدت طولانی تری سالم تر و جوان تر نشان دهد.

بهترین روش زیبایی برای افتادگی پوست

این روش درمانی – که به طور تجاری به نام اولتراپی شناخته می‌شود. ظاهر پوست نسبتاً شل یا افتادگی را با قرار دادن انرژی متمرکز فراصوت در زیر سطح بهبود می‌بخشد تا تولید کلاژن جدید در بدن را تحریک کند، پروتئین طبیعی که به پوست استحکام و انعطاف پذیری جوانی می‌بخشد. پوست با گذشت زمان شروع به لیفت و رنگ شدن می‌کند.

چرا اولتراسوند را برای افتادگی پوست انتخاب کنیم؟

اولتراسوند درمانی معمولاً در ابرو، گردن و زیر چانه استفاده می‌شود. درمان غیر جراحی است و می‌تواند در مطب پزشک یا کلینیک زیبایی انجام شود.

خطرات احتمالی

مانند هر درمان دیگری، خطراتی در ارتباط با آن وجود دارد، اگرچه این خطرات در دستان متخصص پوست واجد شرایط ASDS به حداقل می‌رسد. این شامل: قرمزی خفیف موقت. تورم خفیف و موقت، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس.

نحوه آماده شدن برای رویه

قبل از عمل، یک متخصص پوست ASDS سابقه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند. این زمان زمانی است که پزشک و بیمار در مورد انتظارات، خطرات بالقوه و نتایج عمل صحبت کنند. اگرچه هیچ آمادگی قبل از عمل لازم نیست، ممکن است پزشک توصیه کند که قبل از جلسه از داروهای مسکن بدون نسخه یا تجویز شده استفاده کنید.

بعد از اولتراسوند چه انتظاری باید داشت؟

پس از آن، بیماران معمولاً دچار برافروختگی موقت پوست می‌شوند. بیماران همچنین ممکن است تجربه کنند:

 • تورم خفیف برای چند روز.
 • سوزن سوزن شدن خفیف و موقت یا حساسیت به لمس برای چند هفته.
 • مناطق کوچک موقتی کبودی یا بی حسی.

اکثر بیماران تنها به یک روش نیاز دارند، اما برخی بسته به پاسخ بیولوژیکی خود به فراصوت و فرآیند کلاژن سازی و همچنین میزان شلی پوستشان می‌توانند از بیش از یک درمان بهره مند شوند.

بیماران می‌توانند برخی از اثرات فوری را ببینند، اما لیفت و تونینگ نهایی در طی دو تا سه ماه بعدی انجام می‌شود. بهبودهای اضافی می‌تواند تا شش ماه پس از عمل ظاهر شود. اثرات درمان می‌تواند تا یک سال باقی بماند. می‌توان درمان‌های بعدی را انجام داد.

آنچه شما باید بدانید

متخصصی که که این روش را انجام می‌دهد ابتدا پوست شما را کاملا تمیز می‌کند. سپس یک ژل اولتراسوند اعمال می‌شود و هندپیس صاف روی پوست شما قرار می‌گیرد. انرژی متمرکز اولتراسوند به اعماق از پیش برنامه ریزی شده در بافت زیر سطح پوست شما تحویل داده می‌شود تا رشد کلاژن را تحریک کند. اولتراسوند درمانی به معنای واقعی کلمه سطح پوست را دور می‌زند و بافت‌های عمیق و ساختاری پوست را که کلاژن در آن قرار دارد هدف قرار می‌دهد. این روش از پاسخ احیا کننده خود بدن برای بازسازی شبکه فیبرهای کلاژن استفاده می‌کند.

در طول این روش، که بسته به نواحی تحت درمان می‌تواند تا 30 تا 90 دقیقه طول بکشد، بیماران می‌توانند در حین تحویل انرژی اولتراسوند، احساس ناراحتی‌های متفاوتی را تجربه کنند. این احساسات تنها زمانی قابل توجه هستند که انرژی در حال تحویل است.

3 دیدگاه در “اولتراسوند صورت، از رویا تا واقعیت!

 1. سمیرا گفت:

  سلام. هزینه تقریبی رو نمیتونید بگید؟

  1. mirzaei گفت:

   سلام. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 09111257046 تماس بگیرید.

 2. MVPkDP گفت:

  is propecia worth it left panels NIH 3T3 cells were co transfected with human MDR1 GFP vectors and ClC 3 Flag or ClC 3 Y432F

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *