پوست و زیبایی

آبرسانی پوست صورت، معجزه جوانی

آبرسانی پوست صورت

 آبرسانی پوست و حفظ رطوبت برای حفظ جوانی پوست صورت ضروری است. بنابراین استفاده از تکنیک‌های آبرسانی پوست صورت، اولین قدم برای حفظ شادابی پوست است. 

برای آبرسانی پوست روش‌های متعددی وجود دارد که متداول‌ترین روش‌های آبرسانی پوست شامل، استفاده از ماسک‌های خانگی، کرم‌های آبرسان، تکنیک‌های آبرسانی پوست، مصرف مقادیر کافی آب در طول روز و… است اما استفاده از تکنیک‌های آبرسانی در کلینیک‌های زیبایی دارای تاثیر بیشتری نسبت به سایر روش‌های آبرسانی پوست است. 

در ادامه این مطلب از وب‌سایت کلینیک زیبایی می‌خواهیم ضمن بررسی تکنیک‌های آبرسانی پوست، روش‌های موثر برای حفظ جوانی و شادابی پوست را نیز معرفی کنیم.

آبرسانی عمیق پوست

آبرسانی پوست چیست؟

پوست نیز مانند سایر ارگان‌های بدن نیازمند حجم کافی آب و رطوبت است. برای این که مواد ریز مغذی‌ به لایه‌های پوست برسند و در نهایت باعث جوانی پوست صورت شوند، لازم است مقادیر کافی آب در پوست وجود داشته باشد. 

نوشیدن آب بخش قابل توجهی از علائم پیری و چروک‌های پوستی را کاهش می‌دهد اما در برخی افراد به دلیل موقعیت آب و هوایی محل زندگی، آلودگی هوا و وجود آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی، عوامل ژنتیکی یا استفاده از داروهای خاص، پوست دچار کم آبی می‌شود. در چنین مواردی آبرسانی پوست به منظور حفظ رطوبت و جوانی پوست بسیار حائز اهمیت است.

ممکن است این سوال برای شما هم پیش بیاید که “منظور از آبرسانی پوست چیست؟” در پاسخ به این سوال می‌توان گفت، منظور از آبرسانی پوست رساندن رطوبت کافی به لایه‌های پوست می‌باشد. آبرسانی پوست باعث رفع کدری پوست صورت، از بین رفتن چین و چروک‌های ریز و ناشی از کم آبی می‌شود.

آبرسانی پوست صورت چیست؟

دلایل کم آبی و خشکی پوست

پیش از آن که تکنیک‌های آبرسانی پوست را بررسی کنیم، لازم است با دلایل کم آبی و خشکی پوست آشنا شوید. کم آبی پوست دلایل متعددی دارد و تا حدودی به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، یکی از علل اصلی کم آبی پوست مصرف مایعات و نوشیدنی‌ کمتر از مقدار نرمال است. 

همچنین ورزش کردن و تعریق زیاد، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و فعالیت زیاد در طول روز باعث کمبود آب در بدن می‌شود. سایر دلایل کم آبی خشکی پوست عبارتند از:

 •  با افزایش سن میزان هیالورونیک اسید در پوست کاهش می‌یابد، در نتیجه توانایی پوست برای حفظ رطوبت نیز کم می‌شود.
 •  شست‌وشوی بیش از حد پوست با استفاده از شوینده‌های نامناسب، باعث از بین رفتن لایه‌های سطحی پوست می‌شود و به مرور زمان پوست دهیدراته یا کم آب می‌شود.
 •  عدم استفاده از کرم ضد آفتاب باعث کم آبی پوست و ایجاد لکه‌های پوستی در صورت می‌شود.
 • استرس و فشارهای روحی و روانی باعث برهم زدن تعادل هورمون‌ها در بدن شده و در نهایت منجر به کم آبی و خشکی پوست می‌شوند.
 • مصرف نوشیدنی‌های الکلی و کافیئین دار نیز باعث افزایش دفع آب بدن از طریق کلیه‌ها می‌شود. با کاهش آب بدن پوست صورت نیز دهیدراته شده و شادابی خود را ازدست می‌دهد.
 • مصرف دخانیات و سیگار نیز باعث دهیدراته شدن پوست صورت می‌شود.
دلایل خشکی و کم آبی پوست

علائم کم آبی پوست صورت

تشخیص علائم کم آبی پوست یکی از چالش‌های افراد است به همین دلیل در ادامه به بررسی علائم ناشی از کم آبی پوست می‌پردازیم.

 • حساس شدن پوست

معمولا افرادی که پوست دهیدراته و کم آب دارند، پوست صورت حساس و آسیب پذیری دارند. با توجه به این که پوست سد دفاعی بدن در برابر عوامل میکروبی است، پوست‌های کم آب مقاومت چندانی ندارند. 

افرادی که پوست کم آب دارند معمولا با قرار گرفتن درمعرض آفتاب یا آلودگی هوا قرمز می‌شوند یا علائم التهاب در پوست ظاهر می‌شود.

 • احساس کشیدگی در پوست صورت

اگر پوست کم آب باشد معمولا پس از شستشوی پوست احساس کشیدگی و خشکی پوست در ناحیه اطراف دهان و دور لب‌ها احساس می‌شود.

 •  ایجاد حس خارش در پوست

خارش پوست و پوسته پوسته شدن آن معمولا در هوای گرم یا سرد و قرار گرفتن در معرض باد اتفاق می‌افتد که این موارد از جمله علائم کم آبی پوست است.

 •   کدر شدن رنگ پوست

به دنبال کم آبی پوست، منافذ پوست بسته شده و معمولا رنگ پوست کدر می‌شود، در نهایت شادابی و طراوت پوست نیز از بین می‌رود.

 • بروز چین و چروک‌های ریز در پوست

معمولا در پوست‌های کم آب اطراف چشم و روی گونه‌ها چروک‌های ریز به چشم می‌خورد. این چروک‌ها ناشی از کمبود آب در پوست است که با انجام تکنیک‌های مخصوص آبرسانی و استفاده از کرم‌های آبرسان رفع می‌شوند.

 •  افتاده شدن پوست

هنگامی‌ که پوست صورت حالت افتاده و خسته دارد نشان‌دهنده کم آبی پوست است. در واقع کمبود آب در پوست باعث اختلال در عملکرد سلول‌های پوستی می‌شود و قطر لایه شاخی در سطح پوست زیاد می‌شود، به این ترتیب پوست حالت خسته و افتاده پیدا می‌کند.

علائم کم آبی پوست صورت

تفاوت پوست خشک و پوست کم آب

بسیاری از افراد با مشاهده علائم کم آبی پوست تصور می‌کنند جنس پوست آن‌ها خشک است، در حالی که پوست خشک با پوست دهیدراته یا کم آب متفاوت است. در واقع پوست خشک نوعی تایپ پوستی است که به دلیل کمبود چربی در پوست، برخی افراد دارای پوست خشک هستند. 

اما منظور از پوست کم آب، نوعی پوست است که دچار عارضه کم آبی شده و به عنوان پوست دهیدراته نیز شناخته می‌شود. به عنوان مثال، افرادی که پوست چرب دارند ممکن است به دلیل کمبود آب در بدن یا قرار گرفتن در مقابل نور خورشید برای مدت طولانی، دچار عارضه کم آبی پوست شوند. بنابراین خشکی پوست لزوما با کم آبی پوست یکسان نیست.

معرفی روش‌های آبرسانی پوست صورت

قدم اول برای آبرسانی پوست و جبران آب از دست رفته بدن، مصرف مایعات زیاد است. مصرف حداقل 8 لیوان آب در روز باعث شادابی پوست می‌شود اما برای ترمیم پوست و بازگرداندن جوانی به پوست صورت لازم است از تکنیک‌های مخصوص آبرسانی استفاده کنید. به طور کلی برای آبرسانی پوست صورت دو روش وجود دارد:

 1. آبرسانی سطحی پوست صورت با استفاده از کرم‌های آبرسان
 2. آبرسانی عمیق پوست با استفاده از روش‌های کلینیکی

اگرچه استفاده از کرم‌های آبرسان، ماسک‌های آبرسان و … برای آبرسانی سطحی پوست مفید هستند، اما آبرسانی با روش‌های کلینکی باعث آبرسانی عمیق پوست می‌شود و نتایج بهتری را به دنبال دارد. همچنین برای دریافت نتیجه بهتر از روش‌های کلینیکی آبرسانی پوست، لازم است در منزل نیز روتین پوستی مناسبی داشته باشید. 

در کلینیک زیبایی نشاط آور نازنین از تکنیک‌ها و روش‌های مختلف برای آبرسانی پوست صورت استفاده می‌شود. هر یکی از این روش‌ها تاثیر زیادی بر جوانی و  شادابی پوست دارد که در ادامه پرطرفدارترین تکنیک‌های آبرسانی در کلینیک زیبایی را معرفی می‌کنیم.

 آبرسانی هیدرودرمی گالوانیک

آبرسانی هیدرودرمی به وسیله دستگاهی به نام درم ابریژن انجام می‌شود. در این روش ابتدا پوست لایه برداری می‌شود و سلول‌های مرده در سطح پوست از بین می‌روند. سلول‌های مرده پوست با فشار آب از سطح پوست جدا می‌شوند، به همین دلیل همزمان که قطرات آب با پوست برخورد می‌کنند، فرآیند آبرسانی پوست نیز انجام می‌شود.

معرفی ویدئویی مراحل آبرسانی هیدرودرمی گالوانیک 

معرفی مراحل ماساژ صورت تالگو به صورت ویدئویی

ماساژ صورت با ژل آبرسان تالگو

ژل آبرسان تالگو ترکیبی از دو ماده قدرتمند است: کلاژن و هیالورونیک برای پر کردن و صاف کردن چین و چروک‌های پیشرفته پوست که علائم قابل مشاهده پیری را نشان می‌دهد که معمولاً در دهه 30 زندگی ما شروع می‌شود.
این ژل با ترکیب 3 اسید هیالورونیک و پرو-کلاژن دریایی فوراً پوست را حجیم می‌کند و  چین و چروک‌های پوست را به وضوح صاف و به تدریج آنها را پر می‌کند.
این برنامه درمانی شامل:
 • جوهر آبزیان
 • شیر پاک کننده ملایم
 • لایه برداری ملایم
 • برنامه پرو-کلاژن تالگو
 • ماساژ صورت
 • سرم اصلاح کننده چین و چروک شدید پرو-کلاژن تالگو
 • کرم اصلاح کننده چین و چروک پرو-کلاژن تالگو
 • چسب‌های اصلاح کننده چین و چروک چشم می‌باشد.

این روش زیبایی با کارایی بالا در اصلاح از دست دادن استحکام و صاف کردن چین و چروک‌های برجسته روی صورت می باشد و برای مردان و زنانی که اولین علائم پیری را مشاهده می‌کنند طراحی شده است.

آبرسانی تخصصی پوست

علاوه‌بر آبرسانی هیدرودرمی از سایر روش‌های آبرسانی تخصصی پوست نیز می‌توان استفاده کرد. این روش‌ها باید در کلینیک‌های پوست و زیبایی، زیر نظر متخصص انجام شود. یکی از روش‌های آبرسانی تخصصی پوست، هیدروفیشیال و پاکسازی همراه با آبرسانی است. 

در این روش علاوه‌بر پاکسازی پوست صورت از سرم‌ها و ماسک‌های مختلف نیز استفاده می‌شود. در نهایت برای جذب بیشتر سرم‌های آبرسان و آبرسانی عمیق پوست از تکنیک ماساژ صورت و دستگاه گالوانیک نیز استفاده می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *