پوست و زیبایی

آشنایی با لابیاپلاستی با لیزر

لابیلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر یکی از روش‌‌‌‌های نوین جراحی زیبایی زنان است که توسط متخصصین زنان و زایمان انجام‌‌‌‌ می‌شود. هدف از این جراحی کوچک کردن لبه کوچک یا بزرگ و یا پوست بخش خارجی آلت تناسلی زنان است. در واقع لابیاپلاستی یک روش جوانسازی واژن محسوب‌‌‌‌ می‌شود که در میان بانوان طرفداران بسیاری دارد.

این جراحی ممکن است با اهداف مختلفی و در راستای زیبایی لابیاها و به روش‌‌‌‌های متفاوتی انجام‌‌‌‌ ‌شود. یکی از بهترین روش‌‌‌‌های لابیاپلاستی درمان با لیزر است که کمترین عوارض ممکن را به همراه دارد. اگر‌‌‌‌ می‌خواهید در مورد لابیاپلاستی با دستگاه لیزر اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد‌‌‌‌ می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

روش‌‌‌‌های انجام لابیاپلاستی

به طور کلی لابیاپلاستی به سه روش زیر انجام‌‌‌‌ می‌شود.

·  تکنیک تریم

در این تکنیک لب‌‌‌‌های میتور لابیاها برش زده شده و با استفاده از نخ بخیه قابل جذب بخیه‌‌‌‌ می‌کنند. این پروسه درمانی حدود 35 الی 45 دقیقه طول‌‌‌‌ می‌کشد.

·  وج تکنیک

در این روش بر روی لابیا مینور یک برش V ایجاد‌‌‌‌ می‌کنند و سپس لبه‌‌ها را به هم نزدیک کرده و با نخ قابل جذب بخیه‌‌‌‌ می‌کنند.

·  لیزر واژینال

یکی دیگر از روش‌‌‌‌های لابیاپلاستی با استفاده از ایزر است که در آن بافت لابیا برش زده شده و انعقاد خون صورت‌‌‌‌ می‌گیرد. میزان خونریزی در این روش بسیار ناچیز است و دیگر بخیه زدنی اتفاق نمی‌افتد. ازاین‌رو در مدت زمان کوتاه‌تری نیز انجام‌‌‌‌ می‌شود.

لازم است که اشاره کنیم پزشک با توجه به ظاهر لابیاهای بیمار و تشخیص خود تصمیم‌‌‌‌ می‌گیرد که کدام تکنیک‌‌‌‌ می‌تواند برای بیمار نتایج بهتری به دنبال داشته باشد.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی

شاید این سوال در ذهن خیلی از بانوان شکل بگیرد که لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نمی‌توان تعیین کرد کدام روش بر دیگری برتری دارد. زیرا انتخاب بهترین روش با توجه به وضعیت جسمی فرد و نظر جراح صورت‌‌‌‌ می‌گیرد. به طور کلی برای لابیاپلاستی از سه روش عمل جراحی لابیاپلاستی، لابیاپلاستی با لیزر و لابیاپلاستی با RF استفاده‌‌‌‌ می‌شود که از بهترین آن‌‌ها‌‌‌‌ می‌توان به روش آر اف اشاره نمود.

مزایای انجام لابیاپلاستی با لیزر

با توجه به اینکه در روش لابیاپلاستی با لیزر ایجاد برش و انعقاد خون همزمان با هم اتفاق‌‌‌‌ می‌افتد، میزان خونریزی بسیار ناچیز بوده و بیمار پس جراحی تورم و درد خیلی کمتری را احساس خواهد کرد. علاوه بر این فرد دوره بهبود و نقاهت کوتاه‌تری خواهد داشت و پس از چند روز‌‌‌‌ می‌تواند فعالیت‌‌‌‌های روزانه خود را آغاز کند. در این روش که عمدتا بدون بخیه انجام‌‌‌‌ می‌شود هیچ‌گونه جای زخمی بر روی بدن بیمارباقی نمی‌ماند. لازم است که اشاره کنیم لابیاپلاستی با لیزر به صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام‌‌‌‌ می‌شود.

عوارض لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر در کنار تمامی مزایایی که دارد همانند هر عمل جراحی دارای عوارضی است. از مهم‌ترین عوارض احتمالی این روش‌‌‌‌ می‌توان به عفونت، تورم، بی‌حسی و جای زخم اشاره نمود. عفونت پس از لابیاپلاستی یک عارضه بسیار مهم است و اگر مراقبت‌‌‌‌های پس از جراحی به خوبی صورت نگیرد فرد ممکن است به عفونت مبتلا شود. این روش درمانی اگر به درستی و توسط یک پزشک ماهر انجام نشود لیزر‌‌‌‌ می‌تواند به پوست صدمه بزند و یک آسیب دائمی بر جای بگذارد. رایج‌ترین عوارض این روش درد و تورم هستند که بین چند روز تا چند هفته به طور کامل از بین‌‌‌‌ می‌روند.

مراقبت‌‌‌‌های بعد از لابیاپلاستی

  • استفاده از داروهای تجویز شده در زمان معین در روزهای نخست پس از جراحی
  • استفاده از کمپرس یخ در محل جراحی
  • استراحت کامل به مدت 5 روز پس از جراحی
  • خودداری از پوشیدن لباس‌‌‌‌های تنگ تا بهبودی کامل
  • پرهیز از نشستن در وان یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل
  • پرهیز از مصرف غذاهای شور و پر ادویه  به دلیل افزایش تورم بدن
  • خودداری از انجام ورزش و فعالیت‌‌‌‌های سنگین به دلیل فشار وارد نمودن به ناحیه تناسلی
  • پرهیز از رابطه جنسی به مدت 6 الی 8 هفته پس از جراحی
  • در روش لابیاپلاستی با لیزر دوره بهبود و نقاهت بیمار بسیار کوتاه است و این مدت زمان در فرد به فرد متفاوت است. اما به طور کلی اکثر افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند‌‌‌‌ می‌توانند پس از 1 الی 2 هفته به روال عادی زندگی خود بازگردند و فعالیت‌‌‌‌های خود را از سر بگیرند.

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر

هزینه لابیاپلاستی با لیزر

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر وابسته به عوامل متعددی است که از جمله مهم‌ترین آن‌‌ها‌‌‌‌ می‌توان به تخصص پزشک، میزان تجربه و مهارت پزشک، هزینه کلینیک یا بیمارستان، مشکلات فرد، روش جراحی و وسایل مورد نیاز اشاره نمود. با توجه به موارد ذکر شده نمی‌توان هزینه دقیقی را برای جراحی لابیاپلاستی تعیین نمود. ازاین‌رو نیاز است که برای اطلاع دقیق از هزینه‌‌‌‌های لابیاپلاستی با لیزر و دریافت مشاوره‌‌‌‌های لازم به بهترین متخصص زنان و زایمان در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید.

رابطه جنسی بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر

همانطور که اشاره شد لابیاپلاستی با لیزر معمولا با بی‌حسی موضعی به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن فرد انجام‌‌‌‌ می‌شود و تنها به چند هفته مراقبت پس از عمل نیاز است. ازاین‌رو در صورتی که بیمار این مراقبت‌‌ها را به خوبی رعایت نماید‌‌‌‌ می‌تواند سریع‌تر فعالیت جنسی داشته باشد. به طور کلی پزشکان توصیه‌‌‌‌ می‌کنند که بهتر است بیمارانی که لابیاپلاستی انجام داده‌اند به مدت 3 الی 6 هفته رابطه جنسی نداشته باشند تا کاملا بهبود پیدا کنند و دوره نقاهت آن‌‌ها به اتمام برسد.

عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره

امروزه خیلی از دختران باکره نیز علاقمند به زیباسازی واژن خود و استفاده از لگ‌‌‌‌های ورزشی تنگ دارند. هیچ محدودیتی برای لابیاپلاستی با لیزر برای دختران باکره وجود ندارد. زیرا این تکنیک بر روی نواحی بیرونی و لابیاهای واژن انجام شده و هیچگونه آسیبی به باکرگی دختران وارد نمی‌کند. بنابراین دختران مجرد نیز‌‌‌‌ می‌توانند با اطمینان خاطر از این روش جراحی استفاده کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

نتیجه گیری

لابیاپلاستی با لیزر یکی از بهترین روش‌‌‌‌های زیبا و جوان‌سازی واژن در بانوان است. این روش درمانی زیبایی هیچگونه محدودیتی برای انجام فعالیت‌‌‌‌های جنسی و بدنی برای فرد ایجاد نمی‌کنند و فرد‌‌‌‌ می‌تواند پس از گذراندن دوره نقاهت خود به زندگی معمولی خود مجددا ادامه دهد. این روش درصد رضایت بالایی دارد و خوشبختانه توانسته افراد را به نتایج مد نظرشان برساند. اگر به دنبال یکی از کم‌خطر‌ترین روش‌‌‌‌های جراحی زیبایی واژن هستید بدون شک لابیاپلاستی با لیزر‌‌‌‌ می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *