میکروکارنت پوست صورت و هر آنچه که باید درباره آن بدانیم + آموزش ویدئویی

میکروکارنت

با سلام، در ادامه یک ویدئو برای شما گذاشتیم که در آن یک جلسه کامل میکروکارنت پوست صورت را نشان میدهد. از ماساژ صورت گرفته تا کار با دستگاه و تمام جزئیاتی که باید بدانید را به صورت تصویری به شما نشان خواهد داد.

اگر شما هم نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارید، می توانید در انتهای این صفحه در قسمت دیدگاه ها آن را برای ما بگذارید تا در آموزش های بعدی از آن ها استفاده کنیم.

همچنین اگر آموزشی مد نظر شماست، آن را در قسمت دیدگاه ها  بنویسید تا به زودی برای شما در سایت قرار دهیم.

میکروکارنت (MICROCURRENT) یا ریز جریان درمانی، روش درمانی غیر تهاجمی برای شادابی و لطافت پوست با نفوذ جریان الکتریکی به زیر پوست است. 

هیچ درد و خونریزی نداشته و سبب سفتی پوست می شود. روشی برای به تعویق انداختن شل شدگی پوست. بر خلاف میکرونیدلینگ و درماپلنینگ، لطافت حداکثری را برای پوست ایجاد کرده و مناسب گروه های مختلف سنی آقایان و بانوان علاقمند به بهداشت پوست است. 

در این گفتار وبلاگ سایت نشاط آور زیبایی، درباره مزایا و عوارض و قیمت میکروکارنت صورت، اطلاعات خوبی در اختیار خوانندگان محترم قرار می گیرد. 

نظرات و دیدگاه های خود را درباره روش درمانی میکروکارنت پوست و خرید و مشخصات دستگاه میکروکارنت از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.  

قبل و بعد از عمل میکروکارنت

قبل و بعد از عمل میکروکارنت

میکروکارنت چیست؟

میکروکارنت روشی برای لیفتینگ پوست صورت و جوان سازی پوست بوده و دستگاه های آن در دو نوع سالنی و خانگی وجود دارد. 

میکروکارنت یا زیر جریان، در دهه هشتاد قرن بیستم میلادی در درمان افراد مبتلا به فلج بلز به منظور تحریم عضلات استفاده شد. سپس مشهور شد و در صنعت زیبایی هم در دستور کار قرار گرفت. 

سطح پایینی از جریان الکتریکی در میکروکارنت پوست صورت استفاده می شود و تفاوتی  با میدان الکتریکی بدن فرد ندارد. این ویژگی سبب می شود که با استفاده از ریز جریان ها در پوست، نتایج خوبی بگیرید. 

دستگاه میکروکارنت ترکیبی از چند دستگاه فیشیال و مراقبت پوست بوده و جایگزین مناسبی برای دستگاه های قرن بیستمی است. 

عملکرد میکروکارنت

عملکرد میکروکارنت

آیا واقعا میکروکارنت صورت در جوانی پوست موثر است؟

بله. چون جریان الکتریکی بین کنداکتورهای با بار مثبت و منفی حرکت کرده و زمانی که دو کنتاکتور، در تماس با پوست صورت قرار می گیرند، جریان الکتریکی وارد شده به عضلات، سبب  تمرین و افزایش سفتی عضلات می شود. 

برای عضله صورت مفید است. جریان الکتریکی باعث تحریک پوست و عضلات شده  و این مهم ترین بخش فناوری میکروکارنت پوست است. 

میکروکارنت سبب سفتی عضلات و لیفتینگ پوست شده و با انجام درمان روی پوست صورت، شاهد سفت شدن پوست و به تعویق افتادن شل شدگی پوست خواهیم بود. موضوعی مهم تر، جوان سازی  پوست است. 

ریز جریان الکترونیکی سبب افزایش  گردش خون، افزایش جذب و نفوذ کوکتل ها و مواد موثره در پوست می شود. لذا تاثیر ژرفی روی تولید کلاژن و الاستین دارد. حتی سبب تحریک سنتز و ساخت ATP که از  ملکول های ضروری تامین انرژی عضلات است، گردیده و سنتز پروتئین را نیز بر عهده می گیرد. 

این اتفاقات، شادابی پوست شما را در بلند مدت تضمین خواهد کرد. به شرطی که سبک زندگی و تغذیه مطلوبی داشته باشید. 

قبل و بعد از عمل میکروکارنت

قبل و بعد از عمل میکروکارنت

میکروکارنت صورت چگونه انجام می شود؟

در روش میکروکارنت، با استفاده از نیروی الکتریسیته، سلول های پوستی تشویق به رشد می شوند. عمل میکروکارنت مثل عمل میکرودرم پوست صورت، هیچ درد و خون ریزی ندارد. 

ماشین هایی که برای میکروکارنت استفاده می شود، عضلات صورت و کلاژن پوست را تحریک کرده و باعث محکم و سفت شدن ظاهر آن خواهد شد. 

اگر به دنبال روشی برای جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست هستید، عمل میکروکارنت را در نظر داشته باشید. دستگاه میکروکارنت از یک ولتاژ بسیار ضعیف برای تحریک عضلات و رشد آدنوزین تری فسفات در سلول استفاده می کند. این کار سبب می شود که رشد آدنوزین در سلول  در سطح پوست گسترش یابد. 

میکروکارنت به صورت سفت و با مرتبط کردن عضلات و بافت های پوست، خط و خطوط و چین و چروک ها در پیشانی را رفع می کند. میکروکارنت عملی کاملا طبیعی بوده و عضلات صورت را بالا برده و حتی در فیزیوتراپی ها هم انجام می شود. 

در میکروکارنت، با اعمال نیروی الکتریسیته، سلول های پوستی به رشد، تشویق می شود. نیروی الکتریکی اعمال شده از این عمل روی پوست صورت، کاملا  غیر تهاجمی بوده و  ولتاژ در حد استاندارد است. 

ابزار میکروکارنت

یکی از ابزار هایی که در عمل میکروکارنت از آن استفاده می شود.

مزایای میکروکارنت چیست؟

یکی از جدیدترین روش ها و ابزارها برای داشتن چهره ای شاداب است. میکروکارنت پوست صورت همان طور که در این گفتار اشاره کردیم، سبب لیفت صورت شده و برای از بین بردن لکه های پوست موثر است. اگر به دنبال روشی برای از بین بردن خطوط ظریف پوست هستید، میکروکارنت را در نظر داشته باشید. 

میکروکارنت، سبب جذب حداکثری مواد مغذی در پوست شده و روند پیری پوست را کند می کند. پیر شدن پوست از دهه سوم زندگی آغاز شده و بایستی آغاز آن را به تعویق انداخت. مخصوصا اگر به دنبال روش های غیر تهاجمی و طبیعی برای شادابی و نشاط پوست هستید. 

از دیگر مزایای میکروکارنت آن است که گردش خون را تقویت و عملکردهای متابولیسمی را بهبود می بخشد. میکروکارنت، برای از بین بردن لک ها و جای جوش در همه سنین، مناسب است و مثل میکرودرم، روش درمانی بی خطری برای از بین بردن لکه و جوش های قهوه ای است. 

برای لیفت و سفت کردن ماهیچه پوست، ماساژ بدن، بر طرف کردن چین و چروک و خطوط سطح پوست، کاهش وزن، لیفت سینه و باسن، بازسازی سلول مرده، افزایش متابولیسم، افزایش گردش خون زیر پوست، خاصیت ارتجاعی بسیار بالا برای پوست و بهبود غدد لنفاوی، روش میکروکارنت را در نظر داشته باشید. 

عمل میکروکارنت

معایب میکروکارنت پوست چیست؟

میکروکارنت، ریز جریان درمانی است. جریان الکتریسیته بی ضرر را به بدن شما وارد می کند. معایب خاصی ندارد. جز این که برخی افراد، از مور مور شدن، درد و ناراحتی موقتی در بخش میکروکارنت تراپی، تحریک پوستی، حساسیت پوستی، گزارش کردند. خشکی پوست و خواب آلودگی و حس پرش ناگهانی پوست صورت، از جمله عوارضی است که برای میکروکارنت تراپی اعلام شده است. 

برخی از افراد نیز از سرگیجه شکایت کردند که به ندرت در میکرودرم و میکروکارنت رخ می دهد. به هر حال از نظر برخی متخصصان، میکروکارنت از تزریق بوتاکس بهتر است. چون هیچ ماده شیمیایی از طریق میکروکارنت وارد بدن شما نمی شود. به نوعی شبه بوتاکس است. 

عوارض میکروکارنت

میکروکارنت هیچ عارضه جانبی ندارد. عوارضی که گزارش شده همگی موقت و محدود بوده و پس از چند ساعت یا چند روز، رفع می شود. هیچ اقدام درمانی خاصی برای کاهش یا رفع عوارض جانبی، نیاز نیست. از مصرف قرص و پماد بدون تجویز پزشک، برای رفع عوارض جانبی میکروکارنت، پرهیز کنید. 

ماسک میکروکارنت

ماسک میکروکارنت

آیا نوع پوست در میکروکارنت تاثیرگذار است؟

میکروکارنت تراپی برای همه نوع پوست سازگار است و مشکلی بابت پوست ندارید. نوع پوست صورت شما در میکروکارنت تراپی، اگر تاثیر داشته باشد، تاثیر بسیار کمی دارد. 

لذا از این بابت نگران نباشید. البته جنس پوست شما و سبک زندگی و تغذیه شما در اثربخشی میکروکارنت تراپی پس از این روش درمانی، موثر است. با این حال با هر نوع پوست، کاندید میکروکارنت هستید. 

اقدامات قبل از میکروکارنت پوست صورت کدام است؟

توصیه شده قبل از میکروکارنت تراپی، حتما پوست صورت را با شوینده مناسب غیر الکلی و PH پایین، شست و شو داده و با حوله تمیز خشک کنید. اگر مشکلات پوستی دارید یا حامله هستید، حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید. 

میزان مصرف میوه و سبزیجات و آب را افزایش دهید. از هر فعالیتی که سب ملتهب شدن پوست صورت می شود، جلوگیری کنید. از ماساژ دادن و قرار گرفتن در معرض آفتاب، پرهیز کنید. تا بهبودی کامل قرمزی بسیار محدودی که شاید روی پوست شما ایجاد شود، از ضربه به پوست خودداری کنید.  

ماسک میکروکارنت

مراقبت های بعد از میکروکارنت چیست؟

حداقل 72 ساعت پس از میکروکارنت، از فعالیت های ورزشی که باعث تعرق بدن می شود، پرهیز کنید. از مراجعه به سونا بخار و سونا خشک و جکوزی، خودداری کنید. از ضربه به پوست پرهیز کرده و از ضد آفتاب در زمانی که در معرض مستقیم نور خورشید هستید، استفاده کنید. استفاده از عینک آفتابی در روزهای ابری و برفی و آفتابی، توصیه همیشگی پزشکان است. 

چه کسانی باید میکروکارنت انجام دهند؟

افرادی که بالای 25 سال سن دارند، کاندید خوبی برای میکروکارنت پوست صورت هستند. همه پوست ها، با این روش سازگار هستند. بانوان و آقایان می توانند در طول سال، میکروکارنت انجام دهند. 

افرادی که ایمپلنت فلزی و با زخم های باز آکنه ندارند، می توانند میکروکارنت انجام دهند. زنانی که باردار نیستند برای شادابی پوست، خوب است میکروکارنت و میکرودرم را در برنامه بهداشت پوست قرار دهند. 

توصیه شده صرفا افرادی که از فیلر استفاده نکرده اند، از این روش استفاده کنند. اگر سابقه  استفاده از بوتاکس ندارید یا مدت زمان زیادی از بوتاکس صورت شما گذشته  است و عضلات صورت، تحت تاثیر بوتاکس نیست، این روش درمانی بهداشت و شادابی پوست مناسب خواهد بود. 

عمل میکروکارنت

عمل میکروکارنت

چند جلسه برای تاثیر کامل میکروکارنت نیاز است؟

معمولا در جلسات اول، نمی توان به نتایج دلخواه رسید. با این حال، بهترین نتیجه پس از حداقل  5 جلسه درمان، حاصل  می شود. روش میکروکارنت نیازمند سازگاری بیمار با شرایط بوده و جلسات در یک هفته قابل انجام است. 

هر جلسه میکروکارنت تراپی، معمولا 30 تا 45 دقیقه است و 10 تا 15 جلسه درمانی در طول 6 هفته برای میکروکارنت توصیه می شود. هر 3 تا 6 ماه یک بار در طول سال می توان آن را تکرار کرد تا شاهد نتایج فوق العاده آن در شادابی و سفت بودن پوست باشید. در پاسخ به این سوال که آیا میکروکارنت دردناک است؟ باید گفت خیر، اصلا دردی ندارد. 

هزینه میکروکارنت چقدر است؟

میکروکارنت مثل هر عمل دیگری برای شادابی و جوانسازی پوست، هزینه دارد و میزان هزینه، به عواملی بستگی دارد. استفاده از خدمات زیبایی و پزشکی، به محل زندگی افراد و نوع روش درمانی و دستگاهی که استفاده می کنند و تجربه تکنسین یا پزشک معالج و دفعات انجام درمان، روی قیمت نهایی عمل میکروکارنت تاثیر گذار است. 

جمع بندی

اگر نظر و دیدگاهی درباره انجام میکروکارنت تراپی داشته یا قصد خرید دستگاه های میکروکارنت دارید، موارد را از طریق بخش کامنت در انتهای این گفتار به اشتراک بگذارید. می توانید لینک این گفتار را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و به اطلاع دوستان علاقمند به میکرودرم و میکروکارنت تراپی برسانید. 

عمل میکروکارنت

هزینه میکروکارنت به پوست شما و تعداد جلساتی که پزشک معالج در نظر گرفته است بستگی دارد.

خیر. این عنل کاملا بدون درد و ناراحتی خاصی است.

میکروکارنت عوارض جدی و جبران ناپذیری ندارد. شما ممکن است فقط عوارضی مانند قرمزی، حسایت یا تحریک پذیری، خشکی پوست، لرزش صورت، سرگیجه و درد را احساس کنید. این عوارض چند ساعته بوده و زود برطرف می‌شوند.

در درجه اول این موضوع بستگی به پوست و نظر پزشک شما دارد. اما به صورت کلی حداقل 5 جلسه طول می کشد تا نتایج آن ار مشاهده کنید.

هر جلسه میکروکارنت تراپی، معمولا 30 تا 45 دقیقه است و 10 تا 15 جلسه درمانی در طول 6 هفته برای میکروکارنت توصیه می شود. هر 3 تا 6 ماه یک بار در طول سال می توان آن را تکرار کرد تا شاهد نتایج فوق العاده آن در شادابی و سفت بودن پوست باشید.

4 دیدگاه در “میکروکارنت پوست صورت و هر آنچه که باید درباره آن بدانیم + آموزش ویدئویی

 1. رکنی گفت:

  من خیلی از عوارض استفاده از این کارا میترسم، از طرفی هم دلم میخواد انجام بدم. تضمینی هست عوارض نداشته باشه؟

  1. mirzaei گفت:

   سلام. همانطور که توی مقاله گفیتم عوارض جانبی شدید و برگشت ناپذیر نداره. معمولا عوارضی در حد ورم صورت داره که اون هم موقتی هست و چند ساعت بعد از بین می‌ره.

 2. یگانه گفت:

  سلام مقاله خوبی بود مخصوصا اینکه از ویدئو در اون استفاده شده.

 3. کاشت مو گفت:

  سایتتون محشرههههه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *