همه چیز درباره میکرودرم پوست صورت (عوارض، مزایا و قیمت) + ویدئو

عمل میکرودرم

در این مطلب سعی داریم تا تمام اطلاعاتی که ممکن است درباره میکرودرم پوست صورت نیاز داشته باشید را به شما ارائه کنیم. همچنین یک ویدئو از روند کامل یک میکرودرم گذاشته ایم که تمامی مراحل میکرودرم را به صورت تصویری و عملی نشان می دهد. 

همچنین اگر آموزش خاصی در مورد زیبایی مد نظر شماست، کافیست در قسمت دیدگاه ها که در انتهای همین صفحه قرار دارد برای ما بگذارید تا ما آن آموزش را در سایت برای شما قرار دهیم.

اگر شما هم سوالی یا نظری در مورد این مطلب دارید، می توانید آن را در انتهای این صفحه و در بخش دیدگاه ها برای ما بگذارید تا در مطالب بعدی مان از آن ها استفاده کنیم.

میکرودرم یک روش غیرتهاجمی، غیر شیمیایی برای لایه برداری، پاک سازی و جوان سازی پوست صورت آقایان و بانوان است که با استفاده از دستگاه میکرودرم کلینیکی یا خانگی انجام می شود. هیچ عمل بازی روی صورت انجام نمی شود و محدودیت سنی ندارد و بهتر است پیش از زمان ظهور چین و چروک روی صورت آغاز شود. 

میکرودرم با هیدرودرمی و میکرونیدلینگ باهم فرق می کنند. حذف ملاسما و لکه قهوه ای پوست، از فواید میکرودرم ابریژن است تا جوش های سرسیاه حذف شود. 

این گفتار، شما را با آن چه درباره میکرودرم (عوارض، مزایا و هزینه) باید بدانید، آشنا می کند. 

قبل و بعد از عمل میکرودرم

قبل و بعد از عمل میکرودرم

میکرودرم پوست صورت چیست و چه خواصی دارد؟

میکرودرم یکی از روش های درمانی برای جوان سازی و لایه برداری پوست بوده که میان آقایان و خانم هایی که به سلامتی پوست و زیبایی صورت خود اهمیت می دهند، متداول است. این روش جدیدترین فناوری در لایه برداری و جوان سازی پوست است و تکنیک های بسیاری به آن اضافه شده تا مثل لیزر، شادابی پوست را افزایش دهد. 

این روش پاکسازی پوست همه سلول های مرده سطح پوست را از بین برده و آرام و سطحی انجام می شود و هیچ خونریزی و برشی روی پوست صورت ایجاد نمی کند. 

رفع لکه ناشی از آفتاب که در تسریع پیری پوست موثر  است، از جمله خواص میکرودرم است. ترمیم بخش های آسیب دیده پوست نیز از دیگر مزایای میکرودرم است. برای یکدست کردن رنگ پوست و کنترل میزان ترشح غدد چربی پوست توصیه می شود. 

نحوه کارکرد عمل میکرودرم

نحوه کارکرد عمل میکرودرم

آیا واقعا میکرودرم در جوانی پوست موثر است؟

میکرودرم چون یک روش لایه برداری با دستگاه پیشرفته است، نقش خوبی در جوان سازی پوست دارد. از همه مهم تر، با روش درمانی میکرودرم، می توانید سلول های سطح پوست را ترمیم کرده که بستر خوبی برای لیفت پوست محسوب می شود. 

با ایجاد کشش منفی و افزایش  خون رسانی به بافت صورت شما، از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری کرده و پوستی جوان و شاداب را برای شما در سنین مختلف به ارمغان می آورد.  در واقع میکرودرم، اقدامی برای ترمیم پوست صورت و لیفت آن است. 

تغییرات پوستی طی جلسات مختلف میکرودرم

تغییرات پوستی طی جلسات مختلف میکرودرم

میکرودرم صورت چگونه انجام می شود؟

اول باید صورت با شوینده مناسب شستشو شده و عاری از هر نوع چربی باشد. پزشک بایستی با توجه به نوع پوست ، روش میکرودرم را تعیین کرده و میکرودرم صورت انجام شود. 

با تراشیدن لایه های مرده سطح پوست با نوک قلم دستگاه میکرودرم، سطح پوست روشن شده و به شفافی کمک می کند. 

روی پوست صورت شما، با یک ماده معدنی بدون ضرر که پودر اکسید آلومینیوم است، پوشانده شده و چون کریستال ریز دارد، پوست ساییده شده و بافت های مرده از بین می برود. 

دستگاه سبب مکش پودر می شود. عارضه هم ندارد. سایش روی پوست صورت در جهات مختلف انجام می شود. 

پزشک در طی مرحله میکرودرم پوست، چند بار دستگاه را روی پوست حرکت می دهد. اگر پوست ضخیمی داشته باشید، توجه بیشتری نیاز دارد. پزشک با تعیین مقدار جریان کریستال و قدرت خلاء، عمق پوسته پوسته شدن پوست صورت را کنترل می کند. 

در میکرودرم آبریژن، از نوک الماس و فناوری خلاء یکسان استفاده می شود. سپس با مواد ترمیم کننده و پاک سازی سطح پوست، جوان سازی پوست بدست می آید. بعد از میکرودرم، بایستی با آب ولرم، صورت تان را شسته و با حوله تمیز خشک کنید. بهتر است بعد از شستشو صورت، کرم اکسید دوزنگ یا کالامین استفاده شود.  

تصویر سمت چپ پوست خوب و سمت راست پوست کشیده شده را نشان می دهد. رشته های پایینی هم کلاژن هستند که در تصویر سمت راست قطع شده اند.

تصویر سمت چپ پوست خوب و سمت راست پوست کشیده شده را نشان می دهد. رشته های پایینی هم کلاژن هستند که در تصویر سمت راست قطع شده اند.

چطور بفهمیم پوست ما برای میکرودرم مناسب است؟

تشخیص این موضوع با پزشک متخصص پوست و مو است. گاهی پوست شما ظاهرا وضعیت خوبی دارد، اما با معاینات پزشک متخصص، متوجه تغییراتی در پوست هستید که می تواند در صورت بی توجهی، سلامت پوست را تهدید کند. 

اگر مطمئن نیستید که میکرودرم برای شما روش مناسبی هست یا خیر، با یکی از متخصص های پوست در کلینیک های زیبایی معتبر، مشورت کنید. 

اما اگر بالای 30 سال سن دارید و شاهد چین و چروک هایی روی پوست هستید و لکه های قهوه ای پیشانی و پوست صورت زیاد شده است، کاندید میکرودرم هستید. اگر پوست حساسی دارید، بهتر است حتما به جای درمان های اینترنتی، با پزشک متخصص مشورت کنید. 

نتایج قبل و بعد از عمل میکرودرم

نتایج قبل و بعد از عمل میکرودرم

چند جلسه میکرودرم پوست صورت برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز است؟

چون میکرودرم، سلول های پوستی را برای ساخت کلاژن، تحریک می کند، پیری  پوست به تعویق  می افتد. با یک بار میکرودرم، تعویق، طولانی مدت نخواهد بود. اینکه چند جلسه میکرودرم  لازم دارید به میزان و عمق مشکلات پوستی شما مرتبط است. 

اگر در سنین پایین برای درمان مشکلات خفیف و سطحی میکرودرم بکنید، در کوتاه ترین زمان ممکن است نتیجه مطلوب حاصل شود. در سنین باید، تعداد جلسات بیشتری نیاز است. سبک زندگی شما و پرهیز از استعمال دخانیات، تاثیر زیادی در شادابی پوست و مو دارد. 

عمل میکرودرم

هر جلسه میکرودرم صورت چقدر طول  می کشد؟

هر جلسه میکرودرم معمولا بین 30 تا 60 دقیقه به طول خواهد انجامید. برای لایه  برداری پوست، معمولا 3 جلسه و برای درمان لک ها و ضایعات قهوه ای پوست، 6 تا 15 جلسه درمانی نیاز است که تعداد آن را پزشک معالج تعیین می کند. 

آیا میکرودرم پوست دردناک است؟

عمل میکرودرم دردناک نیست. درمان مشکلات پوستی سطحی، توسط این روش، دردناک نیست. میکرودرم ابریژن کریستال غیر تهاجمی، بدون درد است و بعد از درمان نیازی به بستری و دوره نقاهت نیست. صرفا توصیه های پزشکی که در این گفتار به آن اشاره شد را در نظر داشته باشید. 

آیا می توان از  میکرودرم برای  قسمت هایی غیر از پوست نیز استفاده کرد؟

میکرودرم را می توان برای موارد مختلف علاوه بر پوست صورت انجام داد. مثلا علاوه بر  آن که در لایه برداری و جوان سازی پوست صورت کاربرد دارید، در اصلاح ضایعات گردن، بازوها، پشت دست ها نیز کاربرد دارد. تعداد جلسه درمان و روش انجام، بستگی به تشخیص پزشک معالج دارد. 

دستگاه میکرودرم

یک نمونه دستگاه میکرودرم

عوارض جانبی میکرودرم صورت چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، میکرودرم عملی غیر تهاجمی است و بدون درد و خونریزی و نیاز به بستری شده بوده و اگر در کلینیک و زیر نظر پزشک معالج و متخصص انجام شود، عوارضی ندارد. اما برای برخی افراد، ممکن است با عوارض جانبی موقت همراه شود که نیاز به فرآیند  درمانی خاصی برای رفع عوارض نیست. 

در صورت انجام مراقبت های پس  از میکرودرم، عوارض جانبی خود به خود رفع می شود. البته بایستی پوست را از هر فعالیتی که سبب التهاب پس از میکرودرم می شود دور نگه داشت، مثل فعالیت ورزشی و سونا و جکوزی. 

کانتر میکرودرم روی پوست، اثر خلاء ایجاد می کند و احتمال کبودی در نواحی نازک پوست مثل اطراف چشم وجود دارد. مثل همه روش های لایه برداری عمیق، میکرودرم، پوست شما را نسبت به آفتاب حساس خواهد کرد. 

بنابراین در روزهای پس از درمان، پوست شما اگر در معرض آفتاب قرار بگیرد بیشتر دچار آفتاب سوختگی می شود. هر روز ضد آفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید. استفاده از ضد آفتاب مناسب فصل یک عادت سالم برای پوست است که صرف نظر از درمان های میکرودرم باید انجام دهید.

اگر پوست شما بعد از میکرودرم، قرمز شد، نگران نباشید. ملایم است و بعد از گذشت چند ساعت رفع خواهد شد. خشکی پوست هم موقتی است و نگرانش نباشید. 

ساییدگی خفیف پوست از عوارض میکرودرم است. پیش از شروع درمان، درباره نتایج با پزشک معالج مشورت کنید. مهارت پزشک یا تکنسین هم در عوارض میکرودرم روی پوست صورت شما تاثیر گذار خواهد بود. 

اقدامات قبل از میکرودرم پوست چیست؟

صورت را باید با شوینده مناسب، شست و شو کرد. پزشک بایستی پوست صورت را بررسی کند. اگر تبخال یا زگیل دارید، تا بهبودی کامل از انجام میکرودرم، پرهیز شود. 

خانم باردار نباید از میکرودرم صورت استفاده کند تا امواج دستگاه، سلامتی جنین را تهدید نکند. اگر 60 روز پیش از میکرودرم، جراحی صورت داشتید، از انجام میکرودرم اجتناب کنید. اگر داروی اکوتان مصرف کردید یا بیماری  پسوریازیس دارید، از انجام میکرودرم صورت منع می شوید. 

به این موارد قبل از میکرودرم دقت کنید. از وکس صورت نیز پیش از میکرودرم، خودداری کنید. استفاده از ماسک لایه برداری 3 روز پیش از میکرودرم، توصیه نمی شود. 

عمل میکرودرم

مراقبت های بعد از میکرودرم کدام است؟

به منظور جلوگیری از خشک شدن سطح  پوست، بهتر است که به صورت روزانه، از کرم مرطوب کننده استفاده کرده و تا چند روز پس از میکرودرم، از رفتن به اماکن ورزشی، سونا، جکوزی و حمام خودداری کنید. هر  فعالیتی که سبب تعریق بدن می شود را به تعویق بیاندازید. 

میزان مصرف میوه  و سبزیجات و آب را افزایش دهید. از هر فعالیتی که سب ملتهب شدن پوست صورت می شود، جلوگیری کنید. از ماساژ دادن و قرار گرفتن در معرض آفتاب، پرهیز کنید. 

تا بهبودی کامل زخم های سطحی پوست صورت، از ضربه به آن خودداری کرده و سعی کنید پوسته های صورت را برندارید. این پوسته ها به مرور زمان، از بین می رود. 

برای شستشوی صورت پس از میکرودرم توصیه شده که حتما از پاک کننده بدون الکل استفاده کنید. این کار سبب جلوگیری از بروز التهابات پوست می شود. استفاده از کمپرس آب سرد و کرم های ضد التهابی تا 72 ساعت پس از میکرودرم  توصیه می شود. 

ابزار های میکرودرم

در این تصویر بعضی از ابزار های میکرودرم را می بینید

مزایای میکرودرم صورت چیست؟

نیازی به بیهوشی ندارد. با افزایش سلول های فیبروبلاست، تولید کلاژن را بالا برده و در مقایسه با روش های دیگر جراحی، مقرون به صرفه است. خطوط چین و چروک پوست در بخش پیشانی را از بین می برد. 

در لیفت پوست صورت موثر بوده و بدون درد و عوارض شدید است. اگر به دنبال پوستی صاف و روشن هستید، میکرودرم یک انتخاب خوب است. 

میکرودرم پوست هیچ دوره نقاهت ندارد. نیاز  به بستری نداشته و می توان آن را با تشخیص پزشک، به صورت دوره ای انجام داد. به هیچ عنوان میکرودرمصورت، باعث ایجاد حساسیت پوستی به مواد شیمیایی نمی شود و برای باز کردن منافذ پوست مناسب است. 

معایب میکرودرم پوست صورت چیست؟

یکی از معایب و عوارض میکرودرم، قرمزی و التهاب صورت است. این التهاب خفیف است و ظرف چند ساعت برطرف می شود. یعنی با التهابی موقتی روبرو هستید که برای درمان آن، کار خاصی نیاز نیست انجام دهید. البته تا یک هفته پس از میکرودرم، احتمال دارد که سطح پوست شما خشک شده و پوسته پوسته شود که طبیعی است. 

البته توصیه می شود که از پمادهای آبرسان و مرطوب کننده برای از بین بردن  خشکی پوست استفاده شود. این روش درمانی، چربی پوست را کمی از بین می برد. مخصوصا اگر پوست چربی داشته باشید، از میزان چربی پوست صورت شما کم می شود. 

کاتر میکرودرم، ضربه هایی به پوست شما می زند و امکان دارد که سطح پوست شما کمی کبود شود. کبودی موقت است و خود به خود رفع شده و ماندگاری ندارد. 

بهتر است تا یک ماه پس از میکرودرمپوست صورت، از ضد آفتاب استفاده کنید. از تماس مستقیم با نور خورشید بدون ضد آفتاب پرهیز کنید. 

کاتری که با آن سلول های مرده سطح پوست شما خراش داده می شود، احتمالا زخم های سطحی روی پوست ایجاد کند که عارضه کوتاه مدت است. خلاصه با این عوارض که موقتی است، می توانید تصمیم بگیرید که میکرودرم را انجام دهید یا خیر. 

میکرودرم پوست برای چه کسانی مناسب است؟

میکرودرم برای افراد زیر 18 سال ممنوع است. میکرودرم برای بزرگسالانی که از وضعیت سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند مناسب است. میکرودرم برای افرادی که خطوط و چروک زیر دارند عالی است تا از عمق بخشی آن ها جلوگیری کنند. 

میکرودرم پوست صورت برای افرادی که روزاسه دارند، مناسب است. مخصوصا اگر شاهد یکدست نبودن رنگدانه ها و لکه های پیری و مشکل در بافت پوست خود هستید. 

هزینه میکرودرم پوست صورت چقدر است؟

میکرودرم عمل تهاجمی نیست. لذا اقدامی است که ظرف مدت کوتاهی در کلینیک زیبایی توسط پزشک معالج انجام می شود و نیازی به بستری ندارد. هزینه  میکرودرم صورت به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. 

مکان کلینیک زیبایی که به آن مراجعه کنید، تجربه و سابقه کلینیک، نوع دستگاه، تجربه پزشک، میزان عمق مشکلات پوستی و روشی که نیاز است. این عوامل در قیمت گذاری هزینه میکرودرم صورت شما موثر است. برای اطلاع از هزینه میکرودرم صورت، بایستی در جلسه مشاوره با پزشک شرکت کنند تا پیش از میکرودرم، فرآیند انجام، عوارض و هزینه و دفعات تکرار به شما اطلاع داده شود. 

خیر. این عمل زیبایی بر اساس یک روش غیر تهاجمی است که کاملا بی خطر و هرگونه عوارض جانبی است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید ویدئو را مشاهده کنید.

خیر این عمل ریبایی هیچ گونه دردی را به همراه ندارد.

هر جلسه میکرودرم معمولا بین 30 تا 60 دقیقه طول خواهد کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *