میکرونیدلینگ پوست صورت، مزایا، عوارض جانبی، هزینه و نتایج

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به عنوان یکی از روش‌های مزوتراپی، روشی غیر تهاجمی برای جوان و شاداب‌ سازی پوست است. در این روش از سوزن‌های مخصوصی استفاده می‌شود. نفوذ سوزن به پوست سطحی است. مقدار فشار وارده توسط سوزن‌ها، کاملا معین است و خطری برای پوست ایجاد نمی‌کند. این روش به بسته شدن منافذ پوست، کاهش چین و چروک، بهبود ترک‌های حاملگی، درمان اسکار، آکنه و پسوریازیس یا اگزما کمک می‌کند.

چگونگی انجام این روش برای تعدادی از مشتریان ما را در ویدئوهای زیر مشاهده می‌کنید:

چگونگی روش انجام میکرونیدلینگ

دو روش دستی و دستگاهی، با هدف یکسان و نوع کار متفاوت وجود دارد.

روش دستی

روش سنتی‌تر نسبت به روش دستگاهی است. مهم‌ترین مشخصه آن استفاده از درمارولر است. درمارولرها در دسته اولیه و قدیمی قرار دارند و دارای یک سر غلتکی هستند که باعث شده کارکرد آنها آسان و روان شود.

این وسیله دارای سوزن‌های کوچکی با جنس تیتانیوم است؛ که معمولا با عمق مشخصی وارد پوست می‌شوند. قرمزی و تورم پوست پس از این کار موقتی و گذرا است. اندازه سوزن‌ها بسیار ریز است و آسیبی به بافت اصلی پوست وارد نمی‌کند.

روش دستگاهی

درمان اسکار ناشی از زخم و بهترین درمان جای جوش و آکنه با این روش امکان پذیر است. این دستگاه دارای موتور الکتریکی قوی با سرعت مشخص است. قدرت بالای این دستگاه باعث ایجاد منافذ زیادی در پوست می‌شود.

باز شدن منافذ باعث می‌شود سرم و سایر مواد درمانی وارد پوست شود. یکی از مواد ارزشمندی که از طریق این روش وارد پوست می‌شود ویتامین C  است که سبب کلاژن سازی و در نهایت ترمیم پوست و بازسازی مجدد می‌شود. برای درمان پوست از غلتک مخصوصی استفاده می‌شود.

ایجاد حساسیت پوستی در این روش کمتر است و سرعت درمان التهاب بالاتر است. این روش می‌تواند پوست را تا سه درجه روشن کند. دستگاه‌های میکرونیدلینگ صورت در جنس‌های پلیمری، فلزی، شیشه‌ای و سیلیکونی عرضه می‌شود.

اگر شما هم به این خدمات نیاز دارید، کلینیک زیبایی نشاط آورنازنین آماده یاری شما عزیزان در این زمینه است.کافیست با این شماره تماس بگیرید. (با کلیک یا لمس روی دکمه، تماس خودکار برقرار خواهد شد)

همچنین اگر به فکر یادگیری خدمات زیبایی هستید نیز می‌توانید درباره کلاس‌های زیبایی نیز با ما تماس بگیرید.

انواع دستگاه ‌های میکرونیدلینگ

دستگاه‌ها شامل درمارولر، درماپن، درمااستاپ، سیستم دیود و امواج رادیویی است؛ که در ادامه به معرفی هر کدام می پردازیم.

دستگاه درمارولر:

مانند قلم موهای غلتکی کوچک عمل می‌کنند.درمارولرها دارای غلتک مخصوص با 200 سوزن ظریف هستند. این غلتک‌ها با فشار مشخصی روی پوست حرکت داده می‌شوند.

این وسیله دارای بخش هواده است و با این بخش سوراخ‌های کوچکی روی سطح پوست ایجاد می‌کند و بدین ترتیب مواد لازم وارد پوست شده و عمل بازسازی آغاز می‌شود.

دستگاه درماپن:

این وسیله مانند یک خودکار ساده است که سوزن‌های زیادی دارد. نام دیگر این دستگاه، قلم جوان سازی است. درماپن دارای موتور الکتریکی مخصوصی است و مثل یک مهر روی پوست عمل می‌کند.

تعداد سوراخ‌های ایجاد شده بر روی پوست توسط این وسیله از سوی پزشک مشخص شده؛ و شرایط پوستی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

دستگاه درمااستاپ:

شکل ظاهری درمااستاپ و درماپن بسیار مشابه است. تفاوت آنها در بیشتر بودن سوزن‌های درمااستاپ و بزرگتر بودن سر آن است. سوزن‌های آن به طور همزمان به پوست وارد می‌شوند.

روش کار این دستگاه مشابه دستگاه تاتو است و مانند مهر زدن روی پوست عمل می‌کند. در این دستگاه چیزی به نام غلتیدن وجود ندارد و سوزن‌ها به درون پوست فرو می‌روند.

این دستگاه سبب از بین بردن لکه‌های پوستی می‌شود.

دستگاه میکرونیدلینگ با سیستم دیود و نور LED:

این دستگاه از نظر ساز و کار و شرایط مخصوصی که دارد برای همه مشکلات پوستی مناسب نیست. این سیستم با نور LED کار می‌کند و باعث جوان‌سازی پوست می‌شود.

دستگاه میکرونیدلینگ با سیستم امواج رادیویی:

این دستگاه جدیدترین سبک از این روش است و عوارض کمتری برای پوست ایجاد می‌کند. این دستگاه ترکیبی از سوزن‌های ظریف است و با سیستم موج رادیویی کار می‌کند. این امواج باعث تولید گرما می‌شود و گرما به زیر پوست نفوذ کرده و باعث کلاژن سازی می‌شود.

کاربردها

  رفع چین و چروک و جوان سازی پوست:به مرور زمان، پوست بافت تازه خود را از دست داده و افتادگی پیدا می‌کند، این افتادگی در اثر مشکل در ساخت کلاژن بوجود می‌آید. امواج رادیویی سبب کلاژن سازی در پوست می‌شود.

  درمان جای جوش و آکنه: در کار، از روش ترمیم استفاده می‌شود. درواقع با استفاده از گرما، نقاط تیره پوستی بجای مانده از جای جوش و آکنه درمان می‌شود.

  کاهش میزان ترک‌های حاملگی یا چاقی لاغری: این روش به واسطه دیود و نور LED می‌تواند منجر به رفع چین و چروک پوست شود. رفع کبودی و لکه‌های حاصل از چین و چروک نیز با این روش امکان پذیر است.

  آثار ناشی از زخم‌های شدید و سوختگی: بهبودی بین 30 تا 70 درصدی لکه‌های ناشی از زخم و سوختگی در این روش امکان پذیر است.

معایب

معایب این روش شامل یکسری عوارض زودگذر شامل

  قرمزی و تورم پوست

  کبودی و تیرگی اولیه پوست

  حساسیت‌های پوستی مانند خارش و التهاب

قیمت و هزینه ها

دستگاه مورد استفاده و سوزن‌های آن، تعداد جلسات،  کلینیک انتخاب شده و همچنین نوع مشکل پوستی و… از عوامل تاثیرگذار بر هزینه میکرونیدلینگ است. اما به طور کلی هزینه این عمل نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی پوست، بسیار کمتر است. دفعات انجام این کار براساس نوع و شدت آسیب، میزان تخریب بافت، سن و نوع پوست بیمار مشخص می‌شود.

مراقبت‌های قبل از میکرونیدلینگ

  پاکسازی کامل پوست: به منظور افزایش جذب ویتامین‌ها، قبل از انجام این کار، پوست باید به طور کامل توسط پاک کننده‌ها تمیز شود.

  عدم استفاده از لایه بردار: با توجه به حساسیت بالای این روش، به منظور حفظ استحکام پوست، 2 تا 3 هفته قبل از انجام این کار باید لایه برداری متوقف شود.

  اعلام وضعیت خود به پزشک: در صورت حساسیت به ماده خاص یا ضایعه پوستی، پزشک باید مطلع شود.

مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ

  مصرف میوه‌های دارای خاصیت ترمیم کنندگی

  عدم استفاده از داروهای ضد التهاب

  عدم حضور در معرض آفتاب در طولانی مدت

  عدم انجام فعالیت‌های منجر به تعریق

  استفاده از ضد آفتاب‌های حاوی زینک

  عدم استفاده از محصولات اسیدی

چه کسانی نمی‌توانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند؟

  خانم‌های باردار و شیرده

  افرادی که در طی یک سال گذشته پرتو درمانی یا اشعه درمانی انجام داده‌اند.

  افراد دارای عفونت و تبخال

  افرادی که زخمشان دیر التیام پیدا می‌کند

  افراد دارای جای زخم بهبود نیافته

  افراد دیابتی

  افراد دارای بیماری هموفیلی

  مصرف کنندگان ضد انعقادها مانند آسپرین

بعد از میکرونیدلینگ چه چیزی روی پوست قرار دهیم؟

میکرونیدلینگ برای لک صورت

فاز خونریزی – 1 تا 10 دقیقه بعد از انجام

1-10 دقیقه پس از درمان، پوست شما چیزی را تجربه می‌کند که به آن “فاز خونریزی” می‌گویند.

در طول این مرحله، خون غنی از مواد مغذی شما برای رسیدن به تمام میکروکانال‌های جدیدی که ایجاد کرده‌اید، می‌شتابد. عوامل التهابی مانند آدرنالین، پروستاگلاندین و سروتونین برای حمایت از ترمیم و انعقاد پوست ترشح می‌شوند که در غیر این صورت به عنوان لخته شدن شناخته می‌شود که به لطف پروتئین‌ها و پلاکت‌های خون اتفاق می‌افتد.

محصولاتی که می‌توانید در این مرحله استفاده کنید:

آب ولرم یا اسید هیالورونیک با وزن مولکولی متوسط تا بالا روی پوست قرار دهید. سرم هیالورونیک اسید Femvy دارای وزن متوسطی است که آن را هم برای این کار و هم برای استفاده روزمره مناسب می‌کند.

همچنین می‌توانید از چراغ LED قرمز برای تسکین التهاب استفاده کنید. برای جلوگیری از آلودگی متقاطع، بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که مستقیماً روی پوست قرار نگیرد.

 مرحله التهابی – 1 تا 4 روز پس از عمل

در طی این مرحله، پلاکت‌های خون شما فاکتورهای رشد و سیتوکین‌ها را آزاد می‌کنند. این سلول‌ها مسئول بهبود طبیعی پوست و تنظیم التهاب هستند.

در این مرحله، نوتروفیل‌ها و ماکروفاژها نیز جذب میکروکانال‌هایی می‌شوند که در پوست خود ایجاد کرده‌اید. آنها وظیفه دارند منطقه را عاری از عفونت و از بین بردن هر گونه باکتری مضر نگه دارند. آنها سخت کار می‌کنند تا شما را از آلودگی و سایر عوارض در امان نگه دارند. سلول‌های مورد علاقه ما نیز به این میکروکانال‌ها جذب می‌شوند. آنها فیبروبلاست نامیده می‌شوند که مسئول تولید کلاژن هستند.

تجربه تورم خفیف، پوسته پوسته شدن و لایه برداری بعد از این کار طبیعی است. هیدراته نگه داشتن پوست در این مرحله کلیدی است و به کاهش سفتی یا پوسته پوسته شدن شما کمک می‌کند. اگر احساس ناراحتی می‌کنید، باید همیشه با پزشک خود مشورت کنید. عوارض نادر هستند، اما همیشه بهتر است در صورت داشتن هر گونه نگرانی، احتیاط کنید و نظر حرفه‌ای را دریافت کنید.

محصولاتی که می‌توانید در این مرحله استفاده کنید:

به صورت موضعی می‌توانید ویتامین E، اسید هیالورونیک، تونرهای بدون الکل یا مرطوب‌کننده‌ها را با پایه‌ای از عصاره چای سبز، روغن کیوی و روغن بذر کتان استفاده کنید.

برای آبرسانی عمیق که احساس زیبایی و آرامش به پوست می‌کند، ممکن است از ماسک ورقه‌ای اسید هیالورونیک استفاده کنید. ماسک ورقه‌ای هیالورونیک اسید Eaoron ما یک گزینه عالی است که در بسته بندی 5 تایی عرضه می‌شود و می‌توان آن را قبل از استفاده در یخچال قرار داد تا یک تجربه تسکین دهنده بیشتر داشته باشد.

شما همچنین می‌توانید از محصولات حاوی رسوراترول استفاده کنید. این یک آنتی اکسیدان پایدار است که در انگور، انواع توت‌ها، بادام زمینی و شکلات تلخ یافت می‌شود.

در تمام مراحل بعد از این کار، استفاده از یک لایه سالم از SPF فیزیکی با طیف وسیع ضروری است. میکرونیدلینگ حساسیت به نور پوست را افزایش می‌دهد. اگر پوست شما پس از درمان، زمانی که پوست هنوز در حال بهبود است، توسط نور خورشید آسیب ببیند، می‌تواند باعث ایجاد رنگدانه‌های ناخواسته شود.

اگر پوسته پوسته شدن پوست را تجربه می‌کنید، می‌توانید به آرامی لایه برداری کنید، اما باید از لایه بردارهای شیمیایی، اسکراب‌های فیزیکی و کرم‌های دانه دار دوری کنید. در عوض، یک دستمال مرطوب را انتخاب کنید تا پوست مرده را به آرامی از بین ببرد.

مرحله تکثیر و فیبروبلاستیک – روزهای 4 تا 14 پس از عمل

در این مرحله، فیبروبلاست‌ها (یعنی سلول‌های مسئول تولید کلاژن) فاکتورهای رشد و سلول‌های جدید پوست را تولید می‌کنند. در حالی که فیبروبلاست‌ها مشغول ارسال کلاژن جدید به پوست شما هستند. سلول‌های دیگر میکروکانال‌ها را بهبود می‌بخشند، بافت را بازسازی می‌کنند و لایه های درم را ترمیم می کنند. سلول‌های شما در این مرحله بسیار مشغول هستند، پوست شما را التیام می‌بخشند و کلاژن جدید را به سطح می‌فرستند.

محصولاتی که می‌توانید در این مرحله استفاده کنید:

می‌توانید به صورت موضعی از روغن کیوی، روغن بذر کتان، اسید هیالورونیک، ویتامین C، ویتامین E، پپتیدهای مس، اسید آزلائیک و محافظت در برابر آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید. همچنین می‌توانید به استفاده از پاک‌کننده‌ها و روغن‌های پاک‌کننده برگردید، اما از درمان‌های لایه‌بردار خشن چه فیزیکی و چه شیمیایی صرفنظر کنید.

در این مرحله می‌توانید از ویتامین C و ویتامین A استفاده کنید که در غیر این صورت رتینول یا رتینوئید نامیده می‌شود. اما توصیه می‌کنیم حداقل تا روز هفتم پس از این کار صبر کنید تا مطمئن شوید که تمام روند بهبود و ترمیم در سطح سلولی پوست شما قطع نمی‌شود.

اگر رتینول شما بسیار قوی است، یعنی برابر یا بیشتر از 0.25 درصد، قبل از استفاده تا 14 روز پس از عمل صبر کنید. به خاطر داشته باشید که تا زمانی که ممکن است از نور مستقیم خورشید دور بمانید، به طور ایده آل تا روز هفتم پس از درمان.

مرحله بلوغ – روز 14 و به بعد

در طول این مرحله، آن سلول‌های فیبروبلاست سخت‌کوش و کلاژن ساز ساختارهایی را برای حمایت از کلاژن جدید شما تولید می‌کنند.

حمایت از کلاژن با یک شبکه ساختاری قوی بسیار حیاتی است، زیرا به پوست شما کمک می‌کند تا چرخه منظمی برای ترمیم خود و بازسازی بافت داشته باشد. این زمانی است که شما یک درخشش جدی خواهید دید!

محصولاتی که می‌توانید در این مرحله استفاده کنید:

اکنون می‌توانید به کل روتین خود در مورد پاک کننده‌ها، تونرها، سرم‌ها، مرطوب کننده‌ها و مواد فعال برگردید. به استفاده از SPF وسیع الطیف برای محافظت از پوست خود در برابر هرگونه آسیب نور خورشید ادامه دهید.

اگر می‌خواهید از نظر تغذیه‌ای از پوست خود حمایت کنید، می‌توانید ویتامین‌های A، C، E را به همراه کلسیم و امگا 3 به شکل مولتی ویتامین مصرف کنید. این اطمینان حاصل می‌کند که پوست شما همه چیز مورد نیاز خود را از درون به بیرون دارد.

از روز 14 به بعد، می‌توانید درمان‌های نانو نیدلینگ را که یک روش درمانی غیرتهاجمی است و در مقایسه با این روش شامل نفوذ سطحی‌تر به داخل پوست است، از سر بگیرید.

میکرونیدلینگ پوست

اگر از پروتکل‌ها پیروی نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر پروتکل‌های ذکر شده در بالا را رعایت نکنید، به طور بالقوه می‌توانید آسیب بیشتری به پوست خود وارد کنید. استفاده از مواد فعال مانند ویتامین‌های A و C در مراحل اولیه بهبود می‌تواند باعث سوختگی شیمیایی یا گرانولوم شود.

سوختگی شیمیایی زمانی است که پوست شما با یک ماده محرک، اعم از اسید یا باز، تماس پیدا می‌کند و باعث واکنش نامطلوب می‌شود. این محرک‌ها می‌توانند باعث واکنش در سطح پوست یا عمق بیشتری در بدن شوند. شما می‌توانید با استفاده نکردن از ویتامین‌های A، C و سایر مواد فعال خود در مراحل اولیه بهبودی، از سوختگی‌های شیمیایی جلوگیری کنید.

گرانولوما پاسخی به التهاب مزمن است و در اثر عفونت ایجاد می‌شود. گرانولوم‌ها اساساً یک راش دائمی هستند و در زمینه این کار، زمانی ایجاد می‌شوند که مواد اولیه در مراحل بهبودی خیلی زود وارد پوست شوند. بسته به نحوه تشکیل گرانولوم، امکان برداشتن آن وجود دارد.

در حالی که ایجاد گرانولوم بسیار نادر است، شایان ذکر است که با انحراف از پروتکل‌های مراقبت پس از عمل، می‌توانید باعث آسیب دائمی پوست شوید.

اکثر منابع معتبر استفاده از اسید هیالورونیک یا سرم HA را در حین و بعد از میکرونیدلینگ توصیه می‌کنند. این به این دلیل است که اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد و کمتر احتمال دارد که رد شود یا باعث واکنش نامطلوب شود.

فواید میکرونیدلینگ پوست صورت 

فواید میکرونیدلینگ پوست صورت

میکرونیدلینگ یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای داشتن پوستی جوان‌تر است و بسیاری از مزایای میکرونیدلینگ وجود دارد که ممکن است از آن‌ها آگاه نباشید. نه تنها پوست شما را جوان می‌کند، بلکه می‌تواند آکنه را نیز درمان کند، به کاهش جای زخم و حتی کاهش تولید چربی و سر سیاه کمک کند!

میکرونیدلینگ روشی است که به طور خاص برای فراخوانی پاسخ درمانی در پوست شما با ایجاد میکروتروما به روشی هدفمند طراحی شده است.

این سوراخ‌های کوچک و کنترل‌شده وارد اپیدرم و حتی لایه‌های بالایی درم می‌شوند. آنها پاسخ درمانی را در پوست شما تحریک می کنند که منجر به افزایش کلاژن سازی و تشکیل الاستین می شود.

اما این برای شما چه معنایی دارد؟

این بدان معناست که در این فرآیند پوست شما چاق‌تر، بسفت‌تر و صاف‌تر می‌شود. اما فراتر از این فواید اولیه میکرونیدلینگ، چندین عارضه جانبی بسیار مفید دیگر نیز ارائه می‌دهد که می‌توانید از آنها بهره ببرید.

این موارد شامل بهبود آکنه، کاهش تشکیل اسکار و حتی کمک به شما می‌شود که 5+ سال جوان‌تر به نظر برسید!

در زیر بیشتر در مورد تصاویر قبل و بعد صحبت خواهیم کرد، اما ابتدا اجازه دهید در مورد سایر مزایای بالقوه میکرونیدلینگ صحبت کنیم:

1. کیفیت و بافت پوست شما را (فورا) بهبود می‌بخشد

روش میکرونیدلینگ ممکن است حدود 1 ساعت طول می‌کشد. برای اینکه بهترین نتیجه را به دست آورید، باید پوست را با مقداری خونریزی نقطه نقطه‌ای همراه کند.

خونریزی دقیق و قرمزی خفیف تا حدود 1 تا 1.5 روز رخ می‌دهد. پس از آن، متوجه بهبود فوری در بافت و کیفیت پوست خود خواهید شد.

چگونه این اتفاق می‌افتد؟

سوزن‌های سوزن سوزن در واقع بازسازی کلاژن موجود را تحریک می‌کنند و باعث تشکیل کلاژن جدید و عروق خونی (رگ‌های خونی) در پوست می شوند.

فواید استفاده از میکرونیدلینگ

کلاژن و الاستین دو جزء از پوست شما هستند که به پوست شما ظاهری «پر» طبیعی می‌دهند که هر خانمی می‌خواهد.

و از حدود 30 سالگی این کلاژن به طور طبیعی شروع به تخریب می‌کند (موارد دیگر حتی می‌توانند باعث شوند که تخریب سریع‌تر اتفاق بیفتد). این زمانی است که زنان متوجه تغییرات جزئی و افتادگی در پوست خود می‌شوند.

خبر خوب این است که این روند بهبودی تقریباً بلافاصله پس از عمل شروع می‌شود. به همین دلیل است که بلافاصله پس از آن متوجه بافت نرمی در پوست خود می‌شوید.

حتی روز بعد از عمل به نظر می‌رسد که شما آفتاب سوختگی خفیفی از قرمزی دارید. با این وجود، قطعاً می‌توانید در صورت لزوم روز بعد به محل کار بروید یا قرار ملاقات بگذارید.

2. لک و جای زخم را کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای بزرگ میکرونیدلینگ این است که پوست نیدلینگ (یا میکرونیدلینگ، هر دو واژه‌ای برای یک روش هستند) به کاهش اسکارهای آکنه کمک می‌کند که درمان آنها بسیار دشوار است.

پس چگونه میکرونیدلینگ به اسکار کمک می‌کند؟

هنگامی که شما هر نوع جای زخم روی صورت خود (یا هر جای بدن خود) دارید، بدن شما به طور طبیعی تحت فرآیندی به نام فیبروز می‌شود.

این هنگام بهبودی خوب است، زیرا باعث می‌شود همه چیز به هم بچسبد. با این حال، چسب زیر پوست آنقدر قوی است که به معنای واقعی کلمه می‌تواند پوست را به سمت پایین بکشد. این همان چیزی است که باعث ایجاد لک یا زخم روی سطح پوست می‌شود.

سطح “زمخت” پوست می‌تواند با آکنه‌های خفیف اما پایدار در طول زمان ایجاد شود. پوست فقط خشن به نظر می‌رسد و مانند گذشته اصلاح نشده است. با این حال، در طی 5 درمان به وضوح می‌توانید ببینید که پوست دوباره شروع به جوان، صاف و با طراوت می‌کند.

روش میکرونیدلینگ به “شکستن” تمام چسب و فیبروز زیر پوست کمک می‌کند. این به پوست اجازه می‌دهد تا چادر را رها کند و سطح پوست را آزاد کند.

به طور طبیعی این منجر به یک سطح صاف‌تر برای پوست شما می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که تقریباً بلافاصله پس از انجام میکرونیدلینگ و در دو روش می‌توانید نتایج را مشاهده کنید.

میکرونیدلینگ روی اسکارهایی که کوچک هستند و منجر به چروک شدن پوست یا پوسته شدن پوست می‌شود، بهترین کار را دارد.

برای پارگی‌های بزرگ (مانند زخم‌هایی که نیاز به بخیه دارند) به خوبی کار نمی‌کند.

این روش همچنین در صورتی که بافت کمی ناهموار ناشی از سال‌ها آکنه داشته باشید، اما زخم آشکاری نداشته باشید (مثل علائم پوکی که در بالا ذکر شد) عالی است.

3. جوش های سر سیاه را کاهش می‌دهد.

این یکی دیگر از عوارض جانبی بسیار جالب میکرونیدلینگ است و به ویژه برای زنانی که از تعداد زیادی جوش سر سیاه رنج می‌برند (به ویژه آنهایی که PCOS یا آکنه هورمونی دارند) مفید است.

ضربه کنترل شده و هزاران ضربه سوزن در واقع سرهای سیاه را در طول کل عمل آزاد می‌کند و از بین می‌برد.

بلافاصله پس از آن متوجه کاهش حجم کل سرهای سیاه روی صورت خود خواهید شد (به خصوص روی بینی، اما مراقب باشید زیرا بینی حساس است!).

همچنین متوجه خواهید شد که منافذ شما در حدود 3 تا 4 هفته پس از عمل به دلیل اثرات درمانی و عروق مجددی که رخ می دهد، از نظر اندازه کوچکتر می‌شوند.

کاهش سرهای سیاه برای همیشه دوام نمی آورد! معمولاً فقط حدود 3 تا 4 هفته طول می‌کشد که زمان مناسبی برای انجام مجدد این روش است.

شما می‌توانید با استفاده از نوع مناسب مراقبت‌های بعدی و سرم ویتامین C، اندازه سیاهی سر و منافذ را کاهش دهید.

4. آکنه و آکنه کیستیک را درمان می‌کند.

میکرونیدلینگ نه تنها به درمان جای جوش کمک می‌کند، بلکه می‌تواند به درمان و توقف آکنه نیز کمک کند.

اینکه دقیقا چگونه به آکنه کمک می‌کند به خوبی درک نشده است. اما به نظر می‌رسد به این دلیل است که میکرونیدلینگ باعث کاهش تولید سبوم می‌شود و باعث می‌شود پوست کمتر چرب شود.

کاهش تولید چربی روی پوست و کاهش سیاهی سر نیز احتمالاً نقش دارد…

در هر صورت، مطالعات نشان داده‌اند که میکرونیدلینگ واقعا به درمان آکنه کمک می‌کند.

این بیشتر مفید است زیرا به این معنی است که اگر جوش‌های فعال دارید هنوز هم می‌توانید درمان را انجام دهید.

این مهم است زیرا برخی از روش‌ها (مانند درمپلنینگ) در صورت داشتن جوش‌های فعال نباید انجام شوند.

به طور کلی میکرونیدلینگ نباید تنها درمانی باشد که برای آکنه استفاده می‌کنید. اما این چیزی است که شما باید حتما بررسی کنید. این به این دلیل است که نه تنها به متوقف کردن آکنه کمک می‌کند، بلکه هرگونه تغییر بافت یا زخم‌های کوچک در پوست شما را نیز درمان می‌کند.

5. پوست را لایه برداری می‌کند.

تقریباً هر درمانی که به طور مکانیکی اپیدرم را مختل کند منجر به لایه برداری می‌شود.

لایه برداری به برداشتن سطح بالایی اپیدرم، معمولا لایه شاخی (که بالاترین لایه پوستی است) اشاره دارد.

این مهم است زیرا سلول‌های مرده پوست شما روی این لایه قرار دارند و برداشتن این لایه از اپیدرم باعث می‌شود پوست شما تقریباً بلافاصله تازه و صاف به نظر برسد.

این روش به خوبی درمپلنینگ برای لایه برداری نیست، اما همچنان کار می‌کند!

6. با کاهش خطوط ریز و چین و چروک، شما را جوان‌تر نشان می‌دهد.

این ممکن است بهترین و مهم‌ترین مزیت میکرونیدلینگ باشد.

که در واقع می‌تواند به شما کمک کند جوان‌تر به نظر برسید و خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد.

میکرونیدلینگ چگونه شما را جوان‌تر نشان می‌دهد؟

نشان داده شده است که سوراخ‌های کوچک پین ایجاد شده توسط هزاران سوزن، به سطوح بالایی درم می‌شکنند. این باعث می‌شود که عوامل رشد از ریز آسیبی که ایجاد شده است، “ترمیم” و “درمان” شوند.

اساساً بدن شما نسبت به ترومای کوچک بیش از حد واکنش نشان می‌دهد و فکر می‌کند که ضربه بزرگ‌تری وجود دارد و این روند بهبودی منجر به آزاد شدن فاکتورهای رشدی می‌شود که سطح کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهند.

علاوه بر تحریک کلاژن، ریز تروما همچنین منجر به فرمولاسیون تعداد زیادی رگ خونی کوچک می شود که خون، اکسیژن و مواد مغذی را مستقیماً به درم می‌رسانند.

ترکیبی از این تغییرات منجر به کاهش چین و چروک، التیام آسیب ناشی از نور و سفت شدن پوست موجود می‌شود که همه اینها باعث می‌شود جوان‌تر به نظر برسید.

به خاطر داشته باشید که 90 درصد از دلایلی که ما پیرتر به نظر می‌رسیم، آسیب‌های ناشی از نور خورشید است (آکای نوری AKA). اما خبر خوب این است که در واقع با درمان‌های مناسب قابل برگشت است!

7.هیپرپیگمانتاسیون را کاهش می‌دهد و رنگ پوست را یکدست می‌کند.

در نهایت، میکرونیدلینگ همچنین به رنگ پوست شما کمک می کند و می‌تواند هایپرپیگمانتاسیون را کاهش دهد.

هایپرپیگمانتاسیون به تغییرات جزئی پوست شما اشاره دارد که می‌تواند ناشی از التهاب، جوش، سر سیاه، سر سفید و غیره باشد.

اساساً هر نوع مشکل پوستی منجر به تغییر رنگ در پوست زیرین می‌شود که با پوست اطراف مطابقت ندارد.

این باعث می‌شود پوست لکه دار و ناهموار به نظر برسد.

پس میکرونیدلینگ چگونه کمک می‌کند؟

حدس زده می‌شود که میکرونیدلینگ بیان ماتریکس ملوپروتئینازها را افزایش می‌دهد که باعث کاهش هایپرپیگمانتاسیون می‌شود. همچنین اعتقاد بر این است که روش میکرونیدلینگ رشد کراتینوسیت‌ها را کاهش می‌دهد، اما قطعی نیست

علاوه بر این میکرونیدلینگ را می‌توان (و باید) با سرم ویتامین C ترکیب کرد. این به روند بهبودی کمک می‌کند و سرم ویتامین C نشان داده است که سطح ملانین را نیز متعادل می‌کند.

بنابراین واقعاً ترکیب میکرونیدلینگ و سرم ویتامین C همان چیزی است که ممکن است به شما کمک کند. همچنین شایان ذکر است که میکرونیدلینگ در واقع نسبت به لیزر درمانی هایپرپیگمنتیشن در زنان با پوست تیره‌تر (انواع پوست فیتزپاتریک IV و V) ارجحیت دارد. دلیل آن این است که اگر استفاده از لیزر و میکرونیدلینگ این مشکل را نداشته باشد، برخی از زنان با بدتر شدن رنگدانه واکنش نشان می‌دهند.

بیایید به سوالات متداول شما پاسخ دهیم.

رایج‌ترین چیزی که دوستداران میکرونیدلینگ می‌خواهند بدانند این است که “چه زمانی می‌توانم از ویتامین C استفاده کنم؟”، “چه زمانی می‌توانم از رتینول استفاده کنم؟” و هنگامی که هر سرم، کرم، لوسیون، مرطوب کننده، ماسک و اکتیو دیگری را می‌توان دوباره معرفی کرد. ما به سوالات رایج زیر پاسخ داده‌ایم.

سرم‌های هیالورونیک اسید باید بعد از این کار استفاده شوند. از روز 1 تا 14 بعد از عمل برای آبرسانی و بازسازی پوست استفاده کنید.

پس از 1 تا 4 روز، می‌توانید هیالورونیک اسید، تونرها یا مرطوب‌کننده‌های حاوی پایه عصاره چای سبز، ویتامین E، روغن کیوی و روغن بذر کتان را روی پوست بمالید.

حداقل 7 روز پس از درمان می توانید دوباره مصرف ویتامین C را شروع کنید. همچنین ترجیح داده می‌شود در این زمان از ویتامین C رقیق شده استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که پوست واکنش نشان نمی‌دهد زیرا یک ماده قوی و فعال است.

سرم ویتامین C ما نمونه خوبی از ویتامین C رقیق شده است، زیرا نیمی از ویتامین C و نیمی اسید هیالورونیک است. این ترکیب هم روشن کننده و هم آبرسان است.

بله، شما می توانید از 4 روز پس از درمان از روغن بادام استفاده کنید.

اگر از روغن برای آبرسانی و تغذیه استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم به جای آن در مراحل التهابی و تکثیر به اسید هیالورونیک بچسبید. استفاده از سرم HA از HA طبیعی که بدن شما در مرحله بهبودی تولید می‌کند پشتیبانی می‌کند، به این معنی که بدن شما کمتر به آن واکنش منفی نشان می‌دهد.

بله، از 4 روز پس از درمان می‌توانید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید. باز هم، اگر به دنبال آبرسانی و تسکین هرگونه التهاب هستید، سرم HA کمک خواهد کرد و ترجیح داده می‌شود.

حدود 4 روز پس از درمان ، می‌توانید به استفاده از یک پاک کننده ملایم برای تمیز کردن پوست خود بازگردید.

از 1 تا 4 روز پس از درمان، توصیه می‌کنیم فقط برای شستشو از آب ولرم استفاده کنید. این برای جلوگیری از واکنش پوست شما به هرگونه محرک احتمالی است.

این کار را می‌توان با خیال راحت هر 4 تا 6 هفته انجام داد. در بین جلسات میکرونیدلینگ، می‌توانید نانویدلینگ انجام دهید.

نانو نیدلینگ را می‌توان به صورت هفتگی انجام داد و می‌توان آن را یک هفته پس از آخرین درمان انجام داد.

وقتی درما رولینگ به مخلوط اضافه می‌شود، ممکن است کمی گیج کننده شود. اگر عمق غلتک پوست شما بیش از 0.5 میلی متر باشد، به عنوان میکرونیدلینگ طبقه بندی می‌شود که از قانون 4 تا 6 هفته ذکر شده در بالا پیروی می‌کند.

اگر عمق آن کمتر از 0.5 میلی متر باشد، می‌توان آن را با خیال راحت هر 2 هفته یک بار استفاده کرد.