پوست و زیبایی

پلاسما جت بینی

پلاسما جت بینی

یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در دنیا بدون شک عمل جراحی بینی است. البته این نوع عمل جزء عمل‌های تهاجمی به شمار می‌رود که عوارض زیادی را نیز در پی دارد. جدا از این موضوع، جراحی بینی، عمل بسیار پر هزینه‌ای است و شاید خیلی از افراد توانایی پرداخت هزینه‌های هنگفت آن را نداشته باشند. خوشبختانه امروزه روش‌های جایگزینی معرفی شده‌اند که یکی از آن‌ها پلاسما جت بینی است. هر چند که دقت این روش شاید به اندازه عمل جراحی بینی نباشد. اما قطعا می‌تواند تغییراتی را در ظاهر بینی ایجاد کرده و برخی از نقص‌های جزئی آن را از بین ببرد. در ادامه بیشتر با این تکنیک زیبایی آشنا می‌شویم.

پلاسما جت بینی چیست؟

پلاسما بینی چیست

با داغ شدن بازار جراحی بینی، این روزها بسیاری از زیباجویان به نحوی به دنبال این هستند تا هزینه لازم را برای عمل جراحی تهیه کرده و به رویای خود که همان زیباتر شدن است، دست پیدا کنند. از آن جایی که هزینه این عمل بالاست، بسیاری از افراد از اقدام برای عمل منصرف می‌شوند. اما امروزه علم پزشکی آنچنان پیشرفت کرده که برای هر مشکلی، راه حلی وجود دارد.

پلاسما جت بینی یکی از روش‌های مدرن در ترمیم و اصلاح بینی است که از آن برای فرم دهی به بینی استفاده می‌شود و معمولا نسبت به عمل جراحی عارضه کمتری دارد. در این روش چربی اضافی که بین بافت غضروفی و پوست بینی ایجاد شده برداشته می‌شود و به این شکل، بینی فرم کوچک‌تر و جمع و جورتری به خود می‌گیرد.

پلاسما جت بینی گوشتی

یکی از دغدغه‌های افرادی که بینی گوشتی دارند این است که مبادا با پرداخت هزینه هنگفت برای عمل جراحی بینی، مجددا حالت اولیه بینی آن‌ها برگردد و هزینه‌ای که برای این کار پرداخت کرده‌اند به باد رود. در چنین شرایطی انجام پلاسما جت بینی می‌تواند بهترین گزینه ممکن برای این افراد باشد.

در این روش، زیباجو کمترین عوارض جانبی را متحمل می‌شود، هزینه به مراتب کمتری پرداخت می‌کند و از همه مهم‌تر می‌تواند فرم بزرگ و گوشتی بینی خود را اصلاح کرده و آن را کوچک کند. از آن جایی که در این روش، تمرکز اصلی بر روی برداشتن چربی‌های اضافی بینی است، این عمل می‌تواند بهترین انتخاب برای بینی‌های گوشتی باشد.

پلاسما جت بینی استخوانی

ساختار بینی استخوانی به گونه‌ای است که در آن استخوان در ناحیه‌ای خاص دچار برجستگی شده باشد و نسبت به بینی‌های معمولی و گوشتی، بیشتر جلب توجه کند. برای درمان کامل و اصلاح فرم بینی استخوانی نمی‌توان انتظار زیادی از روش پلاسما جت داشت. چرا که کارایی این روش برای سوزاندن سطحی بخشی از چربی‌های بینی است و نمی‌تواند تاثیر آنچنانی بر روی شکل و شمایل استخوان بینی داشته باشد. اما افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، اگر در قسمت پره‌های بینی احساس بزرگی و گشادی می‌کنند، می‌توانند با نظر پزشک از روش پلاسما جت برای کوچک‌تر کردن این نواحی استفاده کنند.

پلاسما جت بینی چگونه انجام می‌شود؟

چگ.نگی انجام پلاسما جت بینی

در این روش از یک قلم مخصوص به نام پلاسما جت استفاده می‌شود که دقت و ظرافت در کار را افزایش می‌دهد. روش انجام عمل نیز به شرح زیر است:

 •       پاکسازی پوست بینی از تمامی آلودگی‌ها و چربی‌ها
 •       استفاده از کرم‌های بی‌حسی برای آماده کردن ناحیه عمل
 •       تنظیم کردن نوک قلم پلاسما روی پوست بینی که باید حتما با فاصله دو تا سه میلی متر تنظیم شود.
 •       تابش پلاسما به نقاط هدف که با تولید بخار و ایجاد نقطه روی بینی مشخص می‌شود.
 •       حذف چربی موجود زیر پوستی که در آن پلاسما تابیده شده است.
 •       ایجاد حالت جمع شدگی در نواحی زیر پوست
 •       شروع فرایند کلاژن‌سازی زیر پوست که نهایتا به لیفت بینی منجر می‌شود.

کاندیدهای مناسب برای پلاسما جت بینی

 •       اگر بینی گوشتی دارید می‌توانید کاندید بسیار مناسبی برای انجام این عمل باشید.
 •       اگر برای رینوپلاستی بینی واجد شرایط نیستید با نظر پزشک می‌توانید اقدام به پلاسما جت بینی کنید.
 •       اگر نسبت به داروی بیهوشی حساسیت دارید می‌توانید برای انجام پلاسما جت اقدام کنید.
 •       در صورتی که پس از عمل جراحی بینی، بینی شما همچنان نیاز به یک سری اصلاحات و تغییرات جزئی داشته باشد می‌توانید با نظر و مشورت پزشک اقدام به پلاسما جت بینی کنید.
 •       اگر نگران عوارض بلند مدت جراحی بینی هستید، بهتر است به سراغ روش پلاسما جت بروید که عارضه کمتری به دنبال دارد.

آیا پلاسما جت بینی دائمی است؟

ماندگاری پلاسما جت بینی به فاکتورهای مختلفی وابسته است. اما اگر به طور کل بخواهیم دائمی یا موقت بودن این روش را تحلیل کنیم، باید در یک کلمه بگوییم خیر، این روش ماندگاری دائمی ندارد. در این خصوص قصد داریم به دو سوال کلیدی زیر پاسخ دهیم:

ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است؟

همه چیز به سن و شرایط پوستی شما، کیفیت انجام پلاسما جت و متخصصی که این کار را برایتان انجام می‌دهد بستگی دارد. اگر در سن رشد خود به سر می‌برید، احتمالا اثرات پلاسما جت کوتاه مدت خواهند بود. اما معمولا افرادی که پس از گذر از دوره رشد اقدام به انجام این عمل می‌کنند، احتمال اینکه بتوانند تا سال‌های سال از نتایج آن لذت ببرند وجود دارد.

پلاسما جت بینی را هر چند وقت یکبار باید انجام داد؟

بستگی به نوع بینی و نقصی که در آن وجود دارد، تعداد جلسات درمانی برای هر فرد متفاوت است. در حالت عادی برای این کار به ۲ تا ۳ جلسه درمانی نیاز خواهد بود که فاصله بین هر جلسه را نیز پزشک متخصص معین می‌کند.

مزایای استفاده از پلاسما جت بینی

 •       هزینه کمتر در مقایسه با جراحی بینی
 •       کوتاه بودن دوران نقاهت
 •       کوتاه بودن زمان عمل
 •       مشاهده سریع نتایج پس از گذشت چند روز از عمل
 •       ‌عدم نیاز به استفاده از بیهوشی
 •       کم عارضه بودن در مقایسه با جراحی بینی

عوارض پلاسما جت بینی

عوارض پلاسما جت بینی

این روش هم مانند هر روش زیبایی دیگری دارای یک سری عوارض است که البته در مقایسه با عمل سخت جراحی می‌توان گفت این علائم بسیار اندک و ناچیز هستند. از جمله شایع‌ترین علائم پس از انجام پلاسما جت بینی عبارتند از؛ کبودی، درد خفیف، التهاب و قرمزی و بروز دانه‌های کوچک روی سطح بینی که پس از چند روز به طور کامل برطرف خواهند شد.

هزینه پلاسما جت بینی

عوامل زیادی در هزینه این عمل موثرند که از آن جمله می‌توان به میزان تخصص و مهارت پزشک، موقعیت کلینیک، شرایط پوستی و شدت نقص در بینی هر مراجع، تعداد جلسات درمانی و کیفیت متریال و تجهیزات به کار رفته در عمل اشاره کرد.

مراقبت‌های بعد از پلاسما جت بینی

 •       استفاده از کمپرس آب سرد روی ناحیه تحت عمل
 •       ‌عدم مراجعه به استخر، سونا و جکوزی برای حداقل دو هفته‌
 •       عدم تماس دست با بینی‌
 •       عدم استفاده از لوازم آرایشی و انواع کرم روی بینی
 •       ‌عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
 •       قرار نگرفتن در برابر نور خورشید حداقل برای دو هفته
 •       استفاده از داروهای تجویزی توسط دکتر

آیا پلاسما جت بینی درد دارد؟

پلاسما جت بینی در مقایسه با عمل جراحی بینی که یک روش کاملا تهاجمی به شمار می‌رود، درد به مراتب کمتری دارد و این درد نیز اغلب برای زیباجویان قابل تحمل است. با اینکه شدت درد چندان قابل توجه نیست و بسیار خفیف می‌باشد، اما در صورت تمایل می‌توان با مشورت پزشک از مسکن معمولی برای تسکین درد استفاده کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *