پلاسما جت چیست؟+کاربردها و عوارض آن

پلاسما جت

پلاسما جت پوست صورت چیست؟

پلاسما جت یک درمان جدید انقلابی است که بدون زمان استراحت، بدون آسیب قابل مشاهده به پوست، بدون درد و بدون نیاز به بی حس کردن پوست است! کاهش چین و چروک و خطوط ریز، کاهش هیپرپیگمانتاسیون، بهبود آکنه و اسکار آکنه، همه اینها بدون هیچ نقطه کربن قهوه‌ای که سفت کردن پوست با فیبروبلاست پلاسما سنتی از خود به جای می‌گذارد!

روش Plasma jet تقریباً 20-30 دقیقه طول می‌کشد و می‌توان بلافاصله با 15 دقیقه نور قرمز LED برای بهترین نتیجه دنبال کرد. مشتریان نتایجی را تجربه می‌کنند که تا 6 تا 8 هفته پس از درمان همچنان بهبود می‌یابند.

درمان ضد پیری پوست پلاسما جت 

پلاسماجت یک فناوری جدید انقلابی است! این پوست را از درون به بیرون بازسازی و ترمیم می‌کند و برای درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی استفاده می‌شود. در حالی که پلاسما فیبروبلاست هنوز بسیار مطلوب و مرتبط است، پلاسما جت دارای مزایای اضافی است که آن را برای هر نوع پوستی بسیار موثر می‌کند، و به طور ایمن شرایطی را که فیبروبلاست نمی‌تواند درمان کند، درمان می‌کند.

پلاسما جت چگونه کار می‌کند؟

پلاسما زمانی تولید می‌شود که گاز اتمسفر بین نوک قلم پلاسما و پوست یونیزه می‌شود و یک قوس الکتریکی کوچک شبیه به یک پیچ روشن کننده کوچک ایجاد می‌کند که برای درمان نواحی مشکل دار بدون آسیب ناخواسته به بافت‌های اطراف استفاده می‌شود.

در حالی که سایر درمان‌ها ادعا می‌کنند که پلاسمای جت هستند، (مانند دوش پلاسما یا مهر زدن با پلاسما)، آنها فقط می‌توانند به میزان اندکی بر روی اپیدرم تأثیر بگذارند، در حالی که پلاسمای جت به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند، جایی که کار واقعی اتفاق می‌افتد. 

اینجاست که سلول‌های فیبروبلاست شما شروع به تولید کلاژن می‌کنند. پلاسما جت سرعت جذب محصولات اعمال شده روی پوست را پس از درمان افزایش می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد تا به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کنند.

این درمان باعث ایجاد یک اثر سفت کنندگی پوست می‌شود و در عین حال خطوط ریز و چین و چروک را در طولانی مدت به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد. جت به لایه پوست نفوذ می‌کند تا پوست را از داخل به بیرون بازسازی کند. بازسازی کلاژن به مدت 6 تا 8 هفته پس از درمان ادامه می‌یابد و در این مدت کاهش شلی سطح پوست، بهبود ظاهر چین و چروک، خطوط ریز، آکنه، هیپرپیگمانتاسیون و جای زخم صورت می‌گیرد.

پلاسما جت پوست به وسلیه دستگاه‌های پلاسما جت انجام می‌شود. که استفاده از بهترین دستگاه در نتیجه تاثیر بسیاری دارد. از این رو در انتخاب دستگاه دقت کنید.

پلاسما جت چگونه کار می کند

مزایای درمان سفت کردن پوست با پلاسما جت 

 • پوست پیر را سفت می‌کند.
 • میکروب‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد.
 • سرعت جذب خویشاوندی را افزایش می‌دهد.
 • تولید کلاژن را تحریک می‌کند.
 • گردش خون را افزایش می‌دهد.
 • درمان موثر آکنه
 • هایپرپیگمانتاسیون را کاهش می‌دهد.
 • منافذ را کوچک می‌کند.
 • دوره نقاهت ندارد.
 • بدون درد
 • مراقبت‌های بعدی ساده
 • عدم اجتناب از آفتاب یا فعالیت

پلاسما جت هیچ وقفه‌ای ندارد، نقطه روی پوست باقی نمی‌گذارد، نیازی به بی حسی نیست و در حین عمل هیچ دردی احساس نمی‌شود. حتی برای نوجوانان هم بی خطر است.

درمان سنتی و بسیار موثر با فیبروبلاست پلاسما ملاحظاتی از جمله زمان بهبودی (“نقاط” روی صورت) و خطر کوچک هیپرپیگمانتاسیون دارد. بیماران باید از نور خورشید دوری کنند و به مدت یک هفته از باشگاه خودداری کنند. 

اگر این مواد ممکن است برای شما سخت باشد، یک سری از درمان‌های پلاسمای جت که ثابت شده است پوست را سفت می‌کند، منافذ را کوچک می‌کند، شلی را بهبود می‌بخشد، سطح بالایی از بازسازی کلاژن را تقویت می‌کند، پر پیگمانتاسیون را درمان می‌کند و آکنه را درمان می‌کند و ممکن است برای شما مناسب باشد. 

اگر شما هم به این خدمات نیاز دارید، کلینیک زیبایی نشاط آورنازنین آماده یاری شما عزیزان در این زمینه است. کافیست با این شماره تماس بگیرید. (با کلیک یا لمس روی دکمه، تماس خودکار برقرار خواهد شد)

همچنین اگر به فکر یادگیری خدمات زیبایی هستید نیز می‌توانید درباره کلاس‌های زیبایی جویی نیز با ما تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از پلاسما جت

مراقبت‌های پس از پلاسما جت 

مراقبت‌های بعدی برای پلاسما جت ساده است. به سادگی به مدت 12 ساعت چیزی به پوست نزنید، ورزش، سونا یا بخار آب نکنید. پوست ممکن است کمی قرمزی خفیف داشته باشد و احساس سفت شدن داشته باشد.

در طول درمان چه اتفاقی می‌افتد؟

ممکن است مقداری گرما را از انرژی دستگاه پلاسما جت احساس کنید. اما این مقدار بسیار کم است. این انرژی باعث انقباض پوست شل و در نتیجه تولید کلاژن و الاستین و همچنین اثر جوانسازی عمومی می شود. انقباض پوست را می‌توان بلافاصله با چشم غیر مسلح مشاهده کرد زیرا غشای سلولی در نتیجه یک سری رویدادهای فیزیولوژیکی سفت می شوند. درمان‌های پلاسمای جت شامل بریدن، تزریق، بی حسی، سوزش یا برداشتن پوست یا بافت نمی‌شود. یک درمان به طور کلی شامل کل صورت است، اما پلاسما جت را می‌توان در بیشتر قسمت‌های بدن نیز استفاده کرد.

اکثر درمان‌های پلاسمای جت 20-30 دقیقه طول می‌کشد. ما از پیشرفته‌ترین فناوری پلاسما استفاده می‌کنیم.

چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟

یک سری درمان همیشه برای بهترین نتیجه توصیه می‌شود. پلاسمای جت همچنین با سرکوب ملانین که در عمیق‌ترین لایه اپیدرم تولید می‌شود، در کاهش هیپرپیگمانتاسیون بسیار موثر است. درمان آکنه با پلاسمای جت بسیار موفق است، به خصوص زمانی که با محصولات مراقبت از پوست درجه پزشکی ما همراه شود، و برای نوجوانان بی خطر است.

ممکن است بعد از اولین جلسه خود شاهد سفت شدن و بهبود علائم باشید، اما یک بسته حداقل 3 عددی توصیه می‌شود. برای بحث در مورد نتیجه دلخواه ما و بهترین روش درمانی برای نیازهای شما، مشاوره لازم است. مانند فیبروبلاست پلاسما، بهبود در پوست ممکن است تا 8 تا 12 هفته پس از عمل مشاهده شود زیرا بدن شما برای شروع به تولید کلاژن تحریک می‌شود.

درمان‌های پلاسما جت نسبت به جراحی گزینه بسیار کم تهاجمی و مقرون به صرفه‌تری هستند. درمان‌های پلاسما جت از انرژی پلاسما برای تحریک تولید کلاژن و الاستین استفاده می‌کنند که ظاهر پوست را با بازگرداندن خاصیت ارتجاعی و استحکام آن بهبود می‌بخشد.

درمان‌های جراحی صورت، مانند لیفت صورت، ممکن است گران باشد و ممکن است شامل زمان استراحت برای بهبودی باشد. درمان‌های پلاسما جت در یک جلسه بدون نیاز به توقف کامل می‌شود.

قلم پلاسما جت نوعی پلاسمای سرد محسوب می‌شود. از گازی مانند هلیوم، آرگون، نیتروژن یا هوا برای ایجاد پلاسما جت استفاده می کند که از نوک قلم خارج می‌شود.

پلاسمای سرد تبدیل به یک درمان به طور فزاینده‌ای برای بیماری‌های پوستی مانند پیری پوست، آسیب‌های ناشی از نور خورشید، اسکارها و ترک‌های پوستی شده است. همچنین در روش‌های پزشکی مانند لیپوساکشن و درمان رگ‌ها استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *