لیفتینگ پوست صورت – روش ها، مزایا و معایب و همه چیزی که باید بدانید!

لیفتینگ پوست صورت

لیفتینگ پوست صورت به معنای کشیده شدن پوست‌های اضافی جهت جوانسازی صورت و یا بدن می‌باشد که متشکل از کشیدن ابرو، رفع افتادگی غبغب و… است. برخی از افراد به دلایل مختلف جهت جوانسازی پوست از این روش استفاده می‌کنند اما شاید این روش برای همه شناخته شده نباشد.

لیفت صورت به افراد کمک می‌کند تا افتادگی پوست و چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن، مصرف دخانیات، قرار‌گیری در معرض نور خورشید، ورزش‌ها، پایان دوره بیماری و… را برطرف کنند. روش‌های غیر تهاجمی لیفتینگ پوست صورت روش‌های مختلفی دارد که برخی از آن‌ها با جراحی و برخی دیگر بدون جراحی صورت می‌گیرد.

در سال‌های اخیر لیفت صورت با روش‌های غیر جراحی بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است که این موضوع به دلیل ایمن و موثر بودن این روش در کنار رسیدن به نتیجه دلخواه می‌باشد. در واقع این روش ترکیبی از روش‌های کم تهاجمی و غیر جراحی است که نیازی به بیهوشی، برش‌های بزرگ و بستری شدن در بیمارستان ندارد.

عناوین این گفتار:

لیفتینگ صورت بدون جراحی روش مناسبی است؟

لیفت صورت بدون جراحی همان طور که گفتیم جز روش‌های کم خطر محسوب می‌شود که جهت جوانسازی و تازه‌سازی پوست صورت، در نظر گرفته و انجام می‌شود. در صورت تکرار درمان‌ها در این روش نتیجه‌ها مطلوب است و باید توجه داشته باشید که خطرات، هزینه‌ها و ناراحتی و درد پس از عمل‌های جراحی را به صورت کم و یا اصلا ندارید.

لیفتینگ صورت را چه کسانی می‌توانند انجام دهند؟

در واقع تمامی افرادی که با علائم پیری در صورت خود مواجه هستند و همینطور کسانی که از افتادگی و چین و چروک اطراف چشم‌هایشان رنج می‌برند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

برخی از علائمی که با لیفتینگ صورت قابل اصلاح می‌باشند را در ادامه بیان می‌کنیم:

  • چین و چروک‌های سطحی
  • افتادگی پوست و گونه‌ها
  • خط اخم پیشانی
  • چین و چروک‌های ریز اطراف بینی و بالای لب
  • آسیب‌های ناشی از آفتاب
  • تغییرات در رنگ پوست
لیفتینگ پوست صورت

لیفتینگ دائمی پوست صورت هایقو تراپی با استفاده از دستگاه اولترا آمریکا در کلینیک زیبایی نشاط آور نازنین

مزایا و معایب استفاده از لیفت صورت

لیفتینگ پوست صورت نیز مانند سایر خدمات پوستی و عمل‌هایی که افراد انجام می‌دهند شامل مزایا و معایب مختلفی هستند که در ادامه به بررسی و بیان آن‌ها می‌پردازیم:

مزایای لیفتینگ پوست صورت

1) یکی از مزایای اصلی و بسیار مهم لیفتینگ صورت عدم درد و ناراحتی در این روش به نسبت عمل‌های جراحی می‌باشد.

2) این کار بسیار سریع صورت می‌گیرد و به هیچ وجه نیاز به بیهوشی و بستری در بیمارستان نمی‌باشد.

3) نیاز به پرداخت هزینه‌های سنگین در این روش نمی‌باشد و شما می‌توانید یک ظاهر جوان و جدید داشته باشید.

4) از آن جایی که در این روش، عمل جراحی صورت نمی‌گیرد، در نتیجه با حداقل عوارض و مراقبت‌های بعد از لیفتینگ مواجه هستید.

لیفتینگ پوست صورت

معایب لیفتینگ پوست صورت

1) در واقع می‌توان گفت یکی از معایبی که این روش دارد، نتیجه متوسطی است که ارائه می‌دهند و این ظاهر نیز به صورت موقت می‌باشد.

2) به دلیل این که نتایج به صورت موقت هستند، از این رو درمان‌ها باید مجددا تکرار شده و هزینه‌ها نیز باید طی چند ماه به صورت مدوام پرداخت شوند.

روش‌های مختلف لیفتینگ صورت بدون جراحی در کلینیک نشاط آور نازنین

روش‌های مختلفی جهت لیفت صورت بدون جراحی وجود دارد که با توجه به نیاز و درخواست خود می‌توانید هر کدام از این روش‌ها را انتخاب و انجام دهید. از روش‌های لیفتینگ صورت بدون عمل جراحی می‌توان به کربوکسی تراپی، هیدرودرمی، میکروکانت، هایفوتراپی و اولتراسوند اشاره کرد که در ادامه درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم.

اگر شما هم به این خدمات نیاز دارید، کلینیک زیبایی نشاط آورنازنین آماده یاری شما عزیزان در این زمینه است.کافیست با این شماره تماس بگیرید. (با کلیک یا لمس روی دکمه، تماس خودکار برقرار خواهد شد)

همچنین اگر به فکر یادگیری خدمات زیبایی هستید نیز می‌توانید درباره کلاس‌های زیبایی جویی نیز با ما تماس بگیرید.

close-up-doctor-checking-smiley-woman

لیفت صورت با استفاده از کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی  یا کربن در اکسید درمانی Therapy Carboxy با استفاده از تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر پوست ایجاد می‌شود. گاز کربن دی اکسید یک گاز غیر سمی است و از این بابت هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، چرا که اگر به صورت مستقیم وارد رگ هم شود خطری نداشته و از طریق ریه‌ها به سادگی دفع می‌شود.

با تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست می‌توان بدن را فریب داد تا این حالت را به معنی کمبود اکسیژن برداشت کرده و در نتیجه جریان خون را در ناحیه تزریق افزایش دهد. در نتیجه رسیدن مواد مغذی به پوست سبب از بین رفتن و بهبود تدریجی سیاهی، ترمیم سلولی، گودی، چروک و ترک‌های پوستی می‌شود.

لیفت صورت با استفاده از هیدرودرمی

لیفت صورت با استفاده از هیدرودرمی پوست یکی دیگر از روش‌های بدون جراحی می‌باشد که در این درمان عضلات جهت بالا کشیدن پوست و جوانسازی صورت تحریک می‌شوند. در این روش عضلات نشاط خود را مجددا به دست آورده و لیفت هیدرودرمی همچون یک جلسه بدنسازی ملایم برای عضلات صورت عمل می‌کند تا طراوت را به پوست برگرداند.

لیفت هیدرودرمی درمانی است که منجر به جوانسازی پوست، به حداقل رساندن چین و چروک، لیفت و جوانسازی پوست صورت، شفاف کردن صورت و… می‌شود. شما پس از انجام این درمان پوست خود را صاف‌تر، محکم‌تر و نرم‌تر احساس می‌کنید که همگی این‌ها از مشخصه‌های جوانی پوست بدون نیاز به جراحی و تزریق می‌باشد.

لیفتینگ پوست صورت

لیفت صورت با استفاده از میکروکارنت

میکروکارنت یکی دیگر از روش‌های لیفت صورت می‌باشد که در این روش با ایجاد یک جریان الکتریسیته بسیار ضعیف سبب تحریک سلول‌ها و ماهیچه‌های زیر پوست می‌شود. تفاوت این روش با سایر روش‌های درمانی و لیفت صورت، در واقع کمک گرفتن از جریان برق برای سفت کردن ماهیچه‌ها است اما سایر روش‌ها فقط کلاژن پوست و قابلیت ارتجاعی را بهبود می‌بخشند.

این روش به صورت چشمگیری سبب کاهش خطوط ریز و چروک‌های پوستی، از بین رفتن پف کردگی صورت، لیفتینگ پوست و عضلات صورت، کاهش منافذ پوستی و جوش‌های سرسیاه می‌شود.

لیفت صورت با استفاده از هایفوتراپی

هایفوتراپی صورت یا هایفو یا HIFU مخفف عبارت High-Intensity Focused Ultrasound و به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می‌باشد.

این روش لیفت صورت یکی از جدیدترین روش‌ها در درمان‌های زیبایی جهت لیفتینگ و سفت کردن پوست بوده که بدون درد و غیر تهاجمی است و جایگزین مناسبی برای عمل جراحی لیفت می‌باشد.

از امواج فراصوت در هایفوتراپی استفاده شده که این امواج به صورت کاملاً متمرکز به لایه خاصی از پوست انرژی وارد کرده و این انرژی سبب افزایش دمای سریع لایه مورد نظر می‌شود.

وقتی سلول‌های لایه هدف به یک دمای خاص برسند سبب آسیب سلولی می‌شوند که این آسیب برخلاف تصور مشکلی نداشته و باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند.

لیفت صورت با استفاده از اولتراسوند

لیفت صورت اولتراسوند یکی دیگر از روش‌های غیر جراحی لیفت صورت می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی امواج صوت و مافوق صوت صورت می‌گیرد تا بدن را وادار به کلاژن‌سازی کند.

این روش عوارض جانبی بسیار اندکی دارد، در عوض به صورت موثری می‌تواند سبب سفت شدن پوست‌های شل شود و ماندگاری فوق‌العاده‌ای نیز دارد.