درما اف یا اتو پوست صورت، هزینه ها، اثرات و نتیجه ها

درما اف اتو پوست صورت

امروزه مراقبت از پوست تبدیل به یکی از مهم‌ترین کارهای روزانه افراد شده است. پوست در واقع مهم‌ترین فاکتور در زیبایی و جوانی صورت به حساب می‌آید. اگر شما هم به پوست خود اهمیت می‌دهید، قطعا با اتو صورت یا درما اف آشنا هستید. 

اتو صورت یکی از جدیدترین لوازم مراقبتی پوست است که معمولا از آن در مراکز زیبایی معتبر استفاده می‌شود. در ادامه توضیحاتی در خصوص اتو صورت (درما اف)، مزایا و معایب استفاده و نکات مربوط به آن ارائه خواهیم داد.

آشنایی با درما اف یا اتو صورت

درما اف اولتراسوند یا اسکرابر پوست یک دستگاه اولتراسوند کوچک است که با بهره‌گیری از امواج فراصوت، سطح پوست را لایه برداری می‌کند. اتو صورت بدون هیچ گونه آسیبی می‌تواند تمامی چربی‌های اضافه و آلودگی‌های پوست را خارج و تمیز کند. همین ویژگی سبب روشن و صاف شدن پوست می‌شود. 

ویژگی‌ها و مزایای خاص این دستگاه سبب بکارگیری آن در بسیاری از مراکز تخصصی پوست و سالن‌های زیبایی شده است. درما اف دارای یک لبه فلزی نازک است که پس از روشن شدن آن به راحتی می‌توانید ارتعاشات و لرزش‌های فرکانس فراصوت را احساس کنید. این امواج تاثیر بسزایی در ترمیم، لیف و جذب مواد مغذی به پوست دارد که می تواند مشابه هیدروفیشیال پوست صورت عمل کند. 

ارتعاشات بالای امواج، منافذ بسته پوست را باز کرده و آلودگی‌های سطح آن‌ها را تمیز می‌کند. در پایان پوستی شفاف، روشن و عاری از هرگونه آلودگی خواهید داشت.

درما اف اتو پوست صورت

مزایای استفاده از اتو صورت

افرادی که تجربه استفاده از درما اف را داشته باشند، قطعا نتایج شگفت انگیز آن بر روی پوست را مشاهده کرده‌اند. ویژگی پاکسازی پوست این محصول به حدی بوده که هر فردی را جذب خود می‌کند. با کشیدن لبه فلزی این دستگاه بر روی پوست به راحتی می‌توان آلودگی‌ها و چربی‌های زیر پوست را خارج کرد. 

البته این تنها یکی از ویژگی‌های اتو صورت است. در ادامه به مزایای استفاده از اتو صورت می‌پردازیم.

 • کاهش چین و چروک های پوستی

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های استفاده از دما اف، افزایش کلاژن‌سازی پوست می‌باشد. ارتعاشات فراصوت این دستگاه پوست را ماساژ داده و سبب سفت شدن و از بین رفتن چروک‌های پوست می‌شود. بهتر است برای تاثیرگذاری بیشتر، درما اف را به همراه کرم‌ها و سرم‌های جوانساز استفاده شود.

 • لیفت صورت

در برخی از دستگاه‌های چندکاره درما اف، لیفت پوست می‌باشد. ابتدا باید دستگاه روی گزینه لیفتینگ قرار داده شود. سپس همراه با دستگاه باید از کرم‌ها و سرم‌های مخصوص لیفت استفاده شود. به این صورت پوست به سمت بالا لیفت شده و از افتادگی آن جلوگیری می‌شود.

 • از بین بردن لکه های پوستی

معمولا با افزایش سن به دلایل مختلفی مانند جوش صورت و آفتاب روی پوست لکه‌هایی ایجاد می‌شود. برای از بین بردن این لکه‌ها راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از راحت‌ترین و موثرترین آن‌ها، استفاده از درما اف یا همان اتو صورت است. به این صورت که این دستگاه پوست را لایه‌برداری کرده و نقاط تیره روی آن را از بین می‌برد.

 • رفع خشکی پوست

بسیار از افراد با مشکل خشکی و پوسته پوسته شدن مداوم پوست دست و پنجه نرم می‌کنند. اتو صورت برای این افراد می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد؛ چرا که با لایه‌برداری پوست و از بین رفتن لایه‌های خشک و ترک خورده، عملکرد سلولی پوست افزایش می‌یابد. به این صورت پوست نرم، لطیف و شفاف می‌شود.

درما اف اتو پوست صورت

 • پاکسازی منافذ پوستی

امروزه آلودگی هوا نسبت به گذشته افزایش زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل زمانی که در فضای بیرون قرار می‌گیریم، ذرات گرد و غبار و آلودگی روی پوست قرار می‌گیرد. همین مسئله سبب کدر و تیره شدن رنگ پوست می‌شود. در چنین شرایطی افراد برای لایه‌برداری و پاکسازی منافذ پوستی خود می‌توانند از اتو صورت استفاده کنند.

 • کاهش ترشح سبوم پوست

مهم ترین مشکل پوست چرب، تولید بیش از حد سبوم از غدد چربی است. چرب شدن بیش از اندازه پوست موجب تیره شدن پوست و همچنین ایجاد جوش های سر سیاه و سر سفید می شود. از طرف دیگر پوست چرب بیشتر در معرض جذب آلودگی های محیط قرار دارد. 

زمانی که پوست شما چرب است، گرد و خاک را بیشتر به خود جذب می کند و این آلودگی ها موجب مسدود شدن منافذ پوست می شوند. 

یکی از بهترین روش ها برای رهایی از چربی پوست استفاده از اسکراب یا لایه بردار است. لایه برداری با درما اف یا اتوی صورت به راحتی آلودگی های سطح پوست شما را پاک می کند و درخشش بی نظیری به پوست تان می بخشد.

 • جلوگیری از ایجاد آکنه

دستگاه درما اف با از بین بردن چربی اضافی پوست و حذف آلودگی‌ها از بروز آکنه جلوگیری می‌کند. در زمان استفاده از اتو صورت سموم و چربی‌های اضافی از منافذ پوست خارج می‌شود. به این ترتیب پوست همیشه صاف و شفاف باقی مانده و آلودگی‌ها و باکتری‌ها بر روی آن تجمع پیدا نمی‌کنند.

 • بهبود گردش خون در پوست

با حرکت دستگاه اتو صورت بر روی پوست حالت ماساژ داشته و گردش خون در آن را افزایش می‌دهد. بالا رفتن گردش خون در پوست سبب افزایش سلامت و زیبایی آن می‌شود. در نتیجه پوست شما همیشه شاداب و جذاب به نظر خواهد رسید.

درما اف اتو پوست صورت

 • افزایش جذب سرم ها و کرم های پوستی

درما اف ویژگی‌های بسیار زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها افزایش جذب سرم‌ها و کرم‌های مغذی به پوست می‌باشد. برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید دستگاه را بر روی حالت Nutrition تنظیم کنید. در مرحله بعدی باید سرم یا کرم مورد نظر را بر روی پوست زده و دستگاه را به آرامی روی پوست حرکت دهید. به این ترتیب امواج فراصوت سبب جذب بهتر کرم و سرم به پوست می‌شود.

 • لایه برداری پاها

پوست پا نسب به سایر بخش‌های بدن خشن‌تر است. ولی دستگاه درما اف به راحتی می‌تواند پوست خشن و خشک پاها را لایه‌برداری کند. برای این کار باید دستگاه بر روی پوست نم‌دار کشیده شود. سپس پوست شما لایه برداری و نرم می‌شود.

معایب و موارد منع مصرف اتو صورت یا همان درما اف

اتو صورت در کنار مزایای بسیار خود، دارای معایبی نیز می‌باشد. از مهم‌ترین معایب و موارد منع مصرف آن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • به هیچ عنوان اتو صورت نباید بر روی پوست ملتهب و زخم‌ها کشیده شود.
 • از درما اف نباید برای گردن و سینه استفاده شود. 
 • استفاده بیش از حد از اتو صورت به دلیل خاصیت لایه‌برداری می‌تواند به پوست شما آسیب وارد کند.
 • استفاده از این دستگاه برای افراد باردار و کسانی که سابقه بیماری‌های قبلی دارند اصلا توصیه نمی‌شود.

نحوه استفاده از درما اف یا اتو صورت

بطور کلی استفاده از اتو صورت ساده و راحت است. اغلب دستگاه‌های درما اف موجود در بازار دارای سه حالت آبرسانی و جذب مواد مغذی، اسکراب و لایه‌برداری و لیفتینگ می‌باشند. انتخاب حالت باید با توجه به نیاز پوست صورت بگیرد. به همین دلیل انجام هر یک از این حالت زیر نظر یک متخصص می‌تواند نتیجه بهتری برای شما به همراه داشته باشد.

در ادامه به صورت مختصر توضیحاتی در مورد هر یک از این حالت‌ها ارائه خواهیم داد.

حالت آبرسانی و جذب مواد مغذی

برای استفاده از حالت آبرسانی ابتدا باید کرم و سرم مورد نظر بر روی پوست زده شود. سپس درما اف با قسمت صاف تیغه از پایین به سمت بالا حرکت داده می‌شود. دقت داشته باشید که کشیدن دستگاه بر روی پوست خشک سبب آسیب رسیدن به آن می‎شود. پس حتما باید از کرم، سرم، آبرسان یا ژل سازگار با پوست استفاده شود.

حالت اسکراب و لایه بردار

برای استفاده از حالت اسکراب و پاکسازی ابتدا باید صورت با یک شوینده ملایم شسته شود. پس از آن باید با استفاده از دستگاه بخور، پوست را بخور دهید. این کار سبب پاکسازی راحت‌تر پوست از آلودگی‌ها می‌شود. بعد از انجام بخور می‌توانید دستگاه را بر روی حالت اسکراب قرار داده و آن را در زاویه 45 درجه بر روی پوست بکشید. به این پوست از تمامی آلودگی‌ها پاک و تمیز می‌شود.

حالت لیفتینگ

برای استفاده از این ویژگی نیز ابتدا باید دستگاه اتو صورت را بر روی حالت لیفتینگ تنظیم کنید. پس از آن باید به مقدار لازم ژل، سرم لیفتینگ یا جوانساز بر روی پوست زده شود. در نهایت با حرکت دستگاه از سمت پایین به سمت بالا می‌توانید عمل لیفت را انجام دهید. در این حالت حتما باید تیغه اتو صورت به سمت بالا باشد.

درما اف اتو پوست صورت

تعداد مجاز استفاده از اتو صورت

بطور کلی تعداد مجاز استفاده از اتو صورت بستگی به نوع و احتیاج پوست فرد دارد. استفاده از حالت آبرسانی و لیفتینگ به صورت روزانه (بین 1 تا 3 دقیقه) وجود دارد. با این حال افرادی که دارای پوست خشک و حساس هستند، توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از تحریک پوست یک روز در میان با حداقل زمان ممکن از دستگاه استفاده کنند.

افراد دارای پوست خشک بهتر است 1 بار در هفته و افراد دارای پوست چرب می‌توانند تا 3 بار در هفته از ویژگی لایه‌برداری این دستگاه استفاده کنند. 

چه افرادی برای انجام اتو صورت کاندیدای مناسبی می باشند؟

استفاده از این دستگاه هم برای زنان و هم مردان امکان‌پذیر است. همه افرادی که در بازه سنی بین 25 تا 60 سال می‌توانند برای بهبود وضعیت پوست و حفظ سلامتی و شادابی آن از اتو صورت استفاده کنند. همانطور که اشاره داشتیم، استفاده از این دستگاه برای زنان باردار و کسانی که سابقه بیماری قلبی داشتند توصیه نمی‌شود.

نکات مهم در مورد استفاده از اتو صورت (درما اف)

در مورد استفاده از اتو صورت نکات مختلفی وجود دارد که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست. این نکات به شرح زیر می‌باشد:

 • تعداد استفاده مجاز استفاده از اتو صورت برای اسکراب و لایه‌برداری پوست‌های خشک یک بار در هفته است.
 • برای اثربخشی بیشتر و جلوگیری از آسیب دیدن پوست بهتر است در کنار دستگاه درما اف از سرم‌ها و کرم‌های مناسب پوست استفاده کنید. 
 • به هیچ عنوان اتو صورت نباید بر روی پوست فشار داده شود، چرا که این کار می‌تواند به سلول‌های پوست آسیب رسانده و قرمزی و تورم ایجاد شود.
 • افراد دارای پوست چرب با توجه به نیاز می‌توانند تا هفته ای 3 بار از درما اف استفاده کنند.

هزینه اتو صورت درما اف در مراکز و سالن های زیبایی

هزینه استفاده از اتو صورت برای آبرسانی، پاکسازی، لایه‌برداری و لیفت بستگی به نیاز پوست دارد.. از دیگر عوامل موثر بر هزینه اتو صورت در مراکز و سالن‌های درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • نوع دستگاه و تجهیزات
 • مهارت متخصص
 • روش اجرای کار
 • وضعیت پوست
 • سرم‌ها و کرم‌های لازم
 • محل اجرای خدمات

در سالن‌های زیبایی اغلب برای اثربخشی بیشتر و جلوگیری از هرگونه آُسیب، کرم‌ها و سرم‌های مختلفی در کنار درما اف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع می‌تواند روی هزینه این خدمات تاثیر زیادی داشته باشد.

اسکراب های صورت حاوی ذرات درشتی هستند که به لایه برداری پوست کمک می کنند. هنگامی که از اسکراب صورت استفاده می کنید، ذرات روی پوست شما مالیده می شوند و تمام کثیفی ها را از منافذ پوست شما پاک می کنند. همچنین سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست شما را صاف و نرم تر می کند.

می توانید از یک اسکراب برای از بین بردن قسمت بالایی جوش سرسیاه استفاده کنید، اما علت اصلی را برطرف نمی کند. جوش سرسیاه به زودی دوباره ظاهر می شود. در عوض، یک محصول با فرمول مناسب با BHA (اسید سالیسیلیک) را امتحان کنید. اسید سالیسیلیک یک ماده شگفت انگیز برای خلاص شدن از شر جوش های سر سیاه است.

اسکراب را تا زمانی که محصول مورد استفاده شما توصیه می کند، به آرامی روی پوست ماساژ دهید، معمولاً از 30 ثانیه تا یک دقیقه کامل. سپس با آب گرم بشویید و به آرامی پوست خود را با یک حوله تمیز بکشید.