پوست و زیبایی

رفع گودی زیر چشم و معرفی بهترین روش های درمان و مراقبت

رفع گودی زیر چشم

گودی زیر چشم به هر دلیلی که ایجاد شده باشد موضوع چندان مهمی نیست. زیرا این عارضه تحت تاثیر عوامل مختلف در تعداد زیادی از افراد بروز خواهد کرد. آنچه که در این رابطه مهم است شناخت راه‌های درمان آن هستند که برای رفع این عارضه وجود دارند.

همچنین انتخاب آگاهانه یکی از روش‌های درمانی موثر برای رفع دائمی آن است. شما به عنوان کسی که دچار چنین حالتی شده‌اید می‌توانید از یکی از روش‌های پزشکی مدرن و کاملا موثر که در این مطلب معرفی شده‌اند استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم از بخش دستگاه لیزر زیبایی ما دیدن کنید.

روش های پزشکی برای رفع گودی زیر چشم

بسیاری از روش‌های پزشکی که برای رفع گودی زیر چشم وجود دارند جزو روش‌های کاربردی هستند. چون از میزان اثر بخشی بالایی برخوردار هستند. این روش‌ها جزو اعمال زیبایی هستند که باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شوند. برخی از مهم‌ترین و رایج‌ترین این روش‌ها شامل موارد ذیل هستند.

پرکننده های ژل هیالورونیک اسید

این متد درمانی یکی از ساده‌ترین درمان‌ها برای رفع گودی زیر چشم است که خود دارای انواع مختلفی است.Belotero، رستیلن،Perlane، ژوویدرم و آلیاکسین از جمله انواع روش‌های درمانی هیالورونیک هستند. انتخاب هر کدام از روش‌های ذکر شده بر اساس معاینات اولیه و تشخیص پزشک صورت می‌گیرد. 

مهم‌ترین مسئله در انجام ژل هیالورونیک تزریق ژل به میزان لازم و در جای مناسب است. ماندگاری روش ژل هیالورونیک ۱ تا ۲ سال است. البته در صورت تکرار تزریق در زمانی که توسط پزشک تعیین می‌شود می‌توانید ماندگاری این روش را تا حد قابل توجهی بالا ببرید.

انتقال و تزریق چربی

این روش درمانی فرایند چندان پیچیده‌ای ندارد. با این وجود دقت در انجام آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در این روش پزشک متخصص چربی را از قسمت‌های مختلف بدن شما که دارای چربی مناسبی است جمع آوری می‌کند.

 سپس طی مراحل کنترل شده‌ای به نواحی مورد نظر پلک شما تزریق می‌کند. نکته حائز اهمیت در رابطه با جمع آوری چربی آن است که باید در حین کشیدن چربی سلول‌های بنیادی چربی حفظ شوند. زیرا این کار کمک شایانی به کسب نتیجه بهتر می‌کند. این روش درمانی تقریباً بدون درد هست و مدت ماندگاری آن در بیماران متفاوت است.

روش دائمی رفع گودی زیر چشم

روش دائمی برای رفع گودی زیر چشم

ایمپلنت Tear Trough یکی از روش‌های درمانی دائمی برای رفع گودی زیر چشم است. برای انجام این عمل از ایمپلنت سیلیکونی استفاده می‌کنند و آن را در قسمت زیر چشم قرار می‌دهند. بعضی وقت‌ها پزشک متخصص برای کسب نتیجه بهتر همزمان با قرار دادن ایمپلنت از پرکننده‌های اسید هیالورونیک نیز استفاده می‌کند. در صورت انتخاب این روش برای رفع گودی زیر چشم‌های‌تان باید بدانید که این نوع درمان تهاجمی است. بنابراین لازم است که دوره نقاهت بعد از عمل را به طور کامل به پایان برسانید.

استفاده از بلفاروپلاستی برای رفع گودی زیر چشم

اگر از گودی زیر چشم رنج می‌برید حتما بعد از مدتی دچار افتادگی در زیر پوست چشم نیز خواهید شد. در این صورت باید از روش درمانی بلفاروپلاستی استفاده کنید. پزشک طی انجام این روش درمانی اقدام به برداشتن پوست جمع شده در زیر چشم شما می‌کند. در نتیجه پلک سفت شده و حالت طبیعی و زیبایی در آن به وجود می‌آید.

اگر شما روش‌های تهاجمی را به دلیل ماندگاری بالا ترجیح می‌دهید و تمایلی به استفاده از سایر روش‌های دیگر ندارید. می‌توانید از درمان‌هایی مانند بلفاروپلاستی و یا روش ایمپلنت استفاده کنید. البته بهتر است بدانید که این دو روش جزو محبوب‌ترین و رایج‌ترین روش‌ها برای درمان کبودی زیر چشم است.

بلفاروپلاستی راهی برای درمان گودی زیر چشم

کربوکسی تراپی، بهترین روش برای رفع سیاهی اطراف چشم  و کیسه‌های زیر آن – رنگ زدایی موثر

روش درمانی کربوکسی تراپی از گازی به نام دی اکسید کربن (CO2) استفاده می‌کند و در مقایسه با روش‌های دیگر برای مبارزه با سیاهی دور چشم، این روش یک رویکرد غیر جراحی مبتنی بر تزریق است. این تضمین می‌کند که بیمار به سرعت بهبود می‌یابد و ممکن است در اسرع وقت از مزایای درمان بهره مند شود.

این عمل زمانی آغاز می‌شود که پزشک مسئول دی اکسید کربن را به ناحیه دایره‌های سیاه تزریق کند. هنگامی که تزریق انجام می‌شود، عنصر کشیده می‌شود و بزرگ‌ترین منطقه بالقوه برای درمان را می‌پوشاند.

بر اساس مطالعات، کسانی که این درمان را انتخاب کردند، بهبود قابل توجهی در سیاهی دور چشم خود مشاهده کردند. آنها همچنین به پوست الاستیک‌تر، جریان خون بیشتر در منطقه، فعال شدن کلاژن جدید برای پوست و کاهش ایجاد خطوط بیانی جزئی و چین و چروک اشاره کردند.

برای ایمن بودن برای بدن، حجم کمی از دی اکسید کربن تحویلی به منطقه با فشار کم کار می‌کند. هنگامی که ناحیه تحت درمان اکسیژن بیشتری دریافت می‌کند، تولید کلاژن و همچنین تخلیه سریع سموم تسریع می‌شود و در نتیجه پوست بهتری ایجاد می‌شود.

بیماران مبتلا به سیاهی شدید باید 5 درمان یا بیشتر را برنامه ریزی کنند تا از مزایای طولانی مدت و چشمگیر برخوردار شوند. افراد مبتلا به سیاهی دور چشم با شدت کمتر می‌توانند بسته به شرایط خود بین یک تا سه روش درمانی را انتخاب کنند و در نظر داشته باشند که بین هر جلسه یک استراحت ده روزه لازم است.

آیا از بین بردن سیاهی دور چشم با استفاده از کربوکسی تراپی دردناک است؟

افرادی که این روش را انجام می‌دهند اظهار می‌کنند که هیچ ناراحتی در آن وجود ندارد. با این حال، در ناحیه‌ای که تزریق انجام می‌شود، احساس عجیبی وجود دارد که توسط بسیاری به عنوان احساس سوزن سوزن شدن توصیف می‌شود، اگرچه این تنها چند ثانیه طول می‌کشد.

بدیهی است که وقتی پزشک گاز دی اکسید کربن را تزریق می‌کند، چیزی احساس خواهیم کرد، زیرا سرعت گردش خون افزایش می‌یابد و برای چند دقیقه منطقه را حساس‌تر می‌کند.

درد اندک تزریق در هر تزریق تنها چند ثانیه طول می‌کشد. با این وجود، پس از انجام تزریق، به احتمال زیاد احساس گرما در ناحیه تحت درمان خواهید داشت که بین ده تا پانزده دقیقه طول خواهد کشید.

نکته بسیار مهم: به خاطر داشته باشید که اگر از تخلیه لنفاوی بد رنج می‌برید، احتمال التهاب در ناحیه تحت درمان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد، حتی اگر این نوع شرایط به طور معمول کمتر از یک روز طول بکشد.

این درمان برای افرادی در نظر گرفته شده است که سیاهی زیر چشم خود دارند. دایره‌های تیره به طور قابل توجهی در افرادی با پوست نازک برجسته‌تر به نظر می‌رسد، رگ‌های خونی را منقبض می‌کند و در نتیجه گردش خون ضعیف در منطقه ایجاد می‌کند. به دلیل جریان خون ضعیف، پوست یک لکه سیاه ایجاد می‌کند که ناشی از خون کم اکسیژن است.

کربوکسی تراپی با تسکین ناحیه پشت چشم، آسان‌تر کردن حرکت هوا، بهبود گردش خون و عادی شدن آن عمل می‌کند.

یک کاندید مناسب برای کربوکسی تراپی باید از سلامتی عالی برخوردار باشد و حتی اگر هیچ خطری در مواجهه با این درمان وجود نداشته باشد، انجام این درمان در دوران بارداری یا شیردهی توصیه نمی‌شود.

مزایای کربوکسی تراپی برای دایره‌های تاریک دور چشم

 • افزایش گردش خون در ناحیه 
 • افزایش کلاژن سازی برای پوست کشسانی بیشتر 
 • کاهش ضخامت پوست در ناحیه و 
 • بهبود رنگ و بافت ناحیه تحت درمان

اگر شما هم به این خدمات نیاز دارید، کلینیک زیبایی نشاط آورنازنین آماده یاری شما عزیزان در این زمینه است.کافیست با این شماره تماس بگیرید. (با کلیک یا لمس روی دکمه، تماس خودکار برقرار خواهد شد)

همچنین اگر به فکر یادگیری خدمات زیبایی هستید نیز می‌توانید درباره کلاس‌های زیبایی جویی نیز با ما تماس بگیرید.

مراقبت بعد از درمان گودی زیر چشم

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق چربی و ژل به زیر چشم

برای کسب یک نتیجه دلخواه از تزریق چربی و ژل برای رفع گودی زیر چشم رعایت موارد ذیل ضروری است:

 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را باید مرتب استفاده کنید
 • از مصرف خود سرانه دارو بخصوص ویتامین‌ها پرهیز کنید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل و چربی از انجام هر نوع ورزش پرهیز کنید.
 • تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق ژل یا چربی به زیر چشم از مصرف سیگار پرهیز کنید.
 • از فشار دادن و دست زدن به ناحیه تحت درمان خودداری کنید چون ممکن است باعث حرکت چربی یا ژل بشود.
 • دوره نقاهت را کامل سپری کنید.
 • از ماساژ محل تحت درمان خود داری کنید.
 • از آرایش چشم و پلک خود به مدت دو هفته خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل و چربی از شست و شوی چشم‌های خود پرهیز کنید.

برای کسب نتیجه بهتر و ماندگارتر لازم است تزریق چربی و ژل را هر ۶ ماه یکبار تکرار کنید.

روش پی آر پی برای درمان گودی زیر چشم

روش درمانی پی آر پی یکی دیگر از روش‌های درمانی بسیار موثر برای درمان گودی زیر چشم است. در این روش از شما خون گرفته می‌شود و طی مراحل آزمایشگاهی پلاسمای غنی شده آن جدا می‌کنند. در مرحله بعدی پزشک اقدام به تزریق آن به قسمت زیر چشم شما می‌کند. پلاسمای غنی شده یکی از مهم‌ترین عوامل ترمیم کننده و روشن کننده پوست است. بنابراین زمانی که به پلک شما تزریق می‌شود باعث درخشان‌تر شدن پوست و بهبود ضخامت آن می‌شود.

فواید استفاده از روش درمانی پی آر پی برای درمان گودی زیر چشم

استفاده از روش درمانی پی آر پی برای درمان گودی زیر چشم مزایای بسیاری برای شما به دنبال دارد. برخی از این مزایا به قرار ذیل می‌باشند:

 • عوارض کمتری متوجه شما می‌شوند.
 • پلک شما حالت طبیعی‌تری پیدا می‌کند.
 • ماندگارتر است.
 • روشی غیر تهاجمی است و برای انجام آن نیازی به برش پوست پلک شما نیست.

مزایای درمان گودی زیر چشم

 • زیبایی از دست رفته به چشم‌ها و پلک‌های شما باز می‌گردد.
 • اعتماد به نفس از دست رفته خودتان را باز خواهید یافت.
 • چهره شما جوان‌تر و شاداب تر به نظر خواهد رسید.
 • چروک پوست اطراف چشم و افتادگی پلک شما از بین می‌رود.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *